شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

همکاری معماری ایران با جهان

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: باید همکاری دانشگاه‌‌های ایران با سایر نقاط جهان افزایش یابد تا فاصله تمدن، فرهنگ و معماری اسلامی در کشورها را کاهش داد.

مهدی مجابی در جلسه تخصصی با مدیران شهرسازی و معماری شهرداری قزوین که در سرای سعدالسلطنه برگزار شد، اظهار داشت: معماری اسلامی یک موضوع گسترده‌ای است که باید در دانشگاه‌ها در نشست‌های کوچک و بزرگ مورد بحث و تحلیل قرار گیرد تا این معماری به خوبی در کشورهای اسلامی احیا شود.

این مسئول با اشاره به اینکه اومر معتقد است معماری اسلامی یک راهکاری برای آسان زندگی کردن است، ابراز داشت: این معماری از آنجایی که با فرهنگ و تمدن اسلامی ارتباط تنگاتنگی دارد موجب تحقق این مهم شده است؛ بر این اساس باید به آن توجه ویژه‌ای کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه بناهای تاریخی و مذهبی بی‌شماری در ایران وجود دارد که موجب شادی و نشاط معنوی مردم شده است، بیان کرد: این بناها در شهرها به عنوان قطب معنوی محسوب ‌می‌شدند و تجمع آنان را در کنار یکدیگر فراهم می‌کردند.

مجابی ادامه داد: وجود این بناها در شهرها موجب تغییر رفتار و سبک زندگی انسان‌ها شده است و موجب شده تا اخلاق و روحیه معنوی آنان ارتقا یابد که این مهم از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید به آن توجه ویژه‌ای کرد.

وی با بیان اینکه تمدن مادی در جامعه بشری جهان با توجه به شرایط امروز به بن‌بست رسیده است، اظهار داشت: ما می‌توانیم با احیای تمدن و فرهنگی اسلامی نیازهای امروز آنان را پاسخگو باشیم؛ بر این اساس باید محققان و پژوهشگران معماری اسلامی و مجریان به این موضوع دوچندان توجه کنند.

مجابی گفت: باید همکاری دانشگاه‌ ایران با سایر نقاط جهان افزایش یابد تا فاصله تمدن، فرهنگ و معماری اسلامی در کشورهای اسلامی را کاهش داد و در ایجاد معماری اسلامی در همه شهرها به یک توافق مشترک رسید.

عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت بیان کرد: با تحقق این مهم می‌توان تفکر و منطقی روشن در فرهنگ شهرسازی و معماری اسلامی با معماری مدرن امروز رسید و معماری اسلامی را در کشورهای اسلامی احیا کرد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...