شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

کمبود پژوهش در معماری مشهد

علی حامد مقدم در خصوص رویکرد شهرداری به حفظ هویت رضوی شهر مشهد اظهار کرد: اساتید معماری و شهرسازی به کمک شهرداری بیایند و خلاء پژوهش در ایجاد سبک اسلامی و رضوی را در معماری پایتخت معنوی ایران پرکنند. وی تاکید کرد: شهرداری مشهد اجرا کننده مصوبات قانونی شورای شهر و دستگاههای بالا دستی معماری و شهرسازی کشور است. وی افزود: آنچه در اطراف حرم می بینید مصوباتی بوده که در مجاری قانونی قرار گرفته و شهرداری مشهد اجراکننده بود و البته در اجرا شهرداری جایگاه تخصصی خود را لحاظ می کند.

حامد مقدم بیان کرد: آنچه در اطراف حرم مطهر اتفاق افتاده در روال قانونی و مصوبات خودش بوده و ادعای ما این است که آموزه های دینی در مشهد پیش بینی شده و در طرح جامع دیده شده و در طرح تفضیلی نیز تجلی پیدا می کند. وی تاکید کرد: باید مشخص کنیم که توقع از یک شهر مذهبی چیست؟ آیا توقع ما این است که در و دیوار شهر المانهای مذهبی باشد و یا اینکه باید رفتار شهروندان و فرهنگ مردم نمونه یک شهر مذهبی باشد و البته در کنار هم باشد بهتر است.

سخنگوی شهردار مشهد تاکید کرد: در حوزه اختیارات شهرداری سعی کرده ایم که در مسیری قدم برداریم که چهره مذهبی مشهد را حفظ کنیم. وی بیان کرد: اساتید معماری اعلام کنند که منظور از طرح اسلامی فقط استفاده از نقوش اسلیمی و رنگ فیروزه ای است و یا تعریف خاصی در این زمینه وجود دارد تا به کار گرفته شود. وی یادآور شد: طرح میدان شهدا به اساتید برجسته شهرداری سپرده شد که جمع بندی ها در این زمینه وجود دارد و البته در این زمینه تنها نباید از شهرداری مطالبه شود.

حامد مقدم تصریح کرد: شهرداری موضعی ندارد که معماری اسلامی را اجرا نکند و پیگیر ایجاد این سبک معماری نیز هست. سخنگوی شهردارمشهد از مجموعه های دانشگاهی خواست تا پژوهش های خود را با موضوع سبک معماری اسلامی و متناسب با هویت رضوی شهر مشهد ارائه دهند و هزینه آن را نیز شهرداری متحمل خواهد شد.

منبع:شبکه ساختمان ایران

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)