تغییر رویکردهای معماری شهرسازی

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری روز بزرگداشت شیخ بهایی در اصفهان ، از تغییر رویکردهای این حوزه خبر داد.

پیروز حناچی با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت شیخ بهایی در روز سه شنبه ، سوم اردیبهشت۹۳، به میزبانی اصفهان ، از وی به عنوان معماری برجسته یاد کرد و گفت: بزرگداشت افردای مانند شیخ بهایی که آثار شاخصی مانند ۹۹۹ کاروانسرا را در کارنامه خود دارند ، بهانه ای است تا موضوع معماری بار دیگر با حضور اهل حرفه و جامعه دانشگاهی مطرح شود.
وی با بیان اینکه در شهرسازی شهروند مدار ، شهروندان از اتفاقات و تصمیماتی که برای شهر آنها اتخاذ می شود ، آگاهی دارند ، اظهار داشت: در بسیاری از کشورهای جهان ، طر ح ها پیش از آنکه به مرحله اجرا برسند ، به نمایش عمومی گذاشته می شوند.
معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی افزود: با وجودی که حرکت خوبی در راستای تغییر رویکردهای حوزه آغاز کرده ایم ، فاصله زیادی تا رسیدن به وضعیت مطلوب داریم. وی با تأکید براینکه در شهرسازی شهروند مدار تصمیمات باید کارشناسی شده ، عقلانی و در راستای منافع شهروندان اتخاذ شوند ، تصریح کرد: دستیابی به چنین شهرسازی تنها با همکاری تمام نهادهای مرتبط امکانپذیر است.
حناچی با بیان اینکه تعامل خوبی با شهرداری ها ، بویژه شهرداری تهران داریم ، ادامه داد: در ماههای اخیر نیز تلاش کردیم لغو مصوبات مغایر با قانون شورای عالی شهرسازی و معماری ، شهرداری ها را با مشکلات جدی اجرایی مواجه نکند. وی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم که شهرسازی و معماری فرایندی است که به عوامل اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی وابسته است.
گفتنی است: به مناسبت سوم اردیبهشت روز بزرگداشت شیخ بهایی ، همایش و بزرگداشت روز معمار در اصفهان برگزار می‌شود.در این همایش پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی، دکتر محمد سعید ایزدی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری، دکتر طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور حضور دارند.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0