مدرن‌ترین شهر‌های آسیا در کره جنوبی

کره جنوبی، کشوری در شرق آسیا بزرگترین طرح شهرسازی تکنولوژیک را تا سال ۲۰۲۰ به اتمام می‌رساند. این طرح که شامل ایجاد سه شهر به نام های «گوانگیانگ»، «اینچون» و «بوسانیجینها» است، سبب ایجاد یک قطب اقتصادی در شمال شرق آسیا می‌شود که ۵۲۰۰۰۰ نفر جمعیت خواهد داشت . این مجموعه می‌تواند ۲۰ درصد از کالاهای مصرفی جهان را تولید کند. این شهرها با استاندارد جهانی طراحی شده و می‌توانند با سایر شهرهای پیشرفته دنیا رقابت کنند. حامی اصلی این طرح دولت مرکزی کره جنوبی است که با ایجاد تسهیلات درصدد سرعت بخشیدن به اجرای آن است . از جمله اقدامات دولت در این زمینه کاهش قیمت زمین و مالیات است. همچنین دولت با آسان کردن پروسه‌های اداری و موارد اخذ مجوز کمک شایانی به این حرکت شهرسازی– اقتصادی کرده است.
کره جنوبی امیدوار است با شهرسازی بین المللی – تکنولوژیک، رشد اقتصادی خود را به حد مطلوبی برساند. البته این کشور در آخرین آمارگیری اقتصادی رتبه دوازدهم جهان و سوم آسیا را دارد. با این حال سردمداران اقتصادی این کشور، رسیدن به رتبه نخست اقتصاد جهانی را در شهرسازی مدرن هدف اصلی خود دانسته و برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. ویژگی این مجموعه در دومنظوره بودن آن است. که هم مسکونی است و هم تجاری. شهرهای پیشرفته در کره جنوبی ضمن دربرداشتن تمام امکانات زندگی برای شهروندان، از شرکتها و کمپانیهای داخلی و خارجی برای انجام فعالیت‌های اقتصادی استقبال می‌کنند. زبان رسمی این مناطق، کره‌ای و انگلیسی است. زبان انگلیسی از آن جهت در مناطق آزاد کره به رسمیت شناخته شد که زبانی بین‌المللی و تنها راه برقراری ارتباط اقتصادی- تجاری با کشورهای خارجی است. بنابراین با این راهکار امکان جذب بیشتر سرمایه‌ها و نیروی کار خارجی برای مناطق آزاد کرد فراهم می‌شود. از طرفی دیگر بودجه طرح شهرهای تکنولوژیک کره قرار است با بخشی از سرمایه‌گذاری‌های خارجی تامین شود. پس ضرورت دوزبانه بودن آنها بیشتر احساس می‌شود. مدارس، بیمارستان‌ها و مرکز‌های خرید هم با سیستم دوزبانه اداره می‌شوند تا امکان اسکان شهروندان خارجی که هدف اصلی این طرح است، مهیا شود. از دلایل اصلی شکل‌گیری این ایده، قرار گرفتن کشور کره در همسایگی چین است. چین با جمعیتی بالغ یر یک میلیارد نفر، طی چندسال اخیر توانسته بازار جهانی را به دست گیرد. همین مسئله این کشور را در حوزه اقتصادی به رقیبی سرسخت برای همسایگان خود، در درجه اول، و سپس برای سایر کشورها تبدیل کرده است بنابراین کشور کره برای کم کردن و در نهایت از بین بردن فاصله اقتصادی خود با چین، به چنین شهرسازی مدرنی روی آورده است.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

 1. آرماني :
  ۲۵ بهمن ۹۲

  سلام
  لطفا بر اساس لینک زیر جمعیت رو اصلاح فرمائید. جمعیت پیش بینی شده ۵۲۰۰۰۰ نفر هستش و نه ۵/۱ میلیارد نفر !!!!!!!!!!؟؟؟؟
  http://www.fez.go.kr/en/incheon-fez-overview.jsp

  • Admin :
   ۲۵ بهمن ۹۲

   اصلاح شد.
   با تشکر از شما

0