بازنگری طرح تفصیلی شهر همدان

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: بازنگری طرح تفصیلی شهر همدان در دستور کار اداره کل راه وشهرسازی استان همدان قرار گرفته است.

محمدحسین مرادی اظهار کرد: بازنگری طرح تفصیلی شهر همدان در دستور کار قرار دارد. وی با اشاره به دلایل بازنگری این طرح افزود: شکل بافت ناموزون کالبدی شهر همدان طی سال‌های اخیر و معضلات موجود در شهر از دلایل بازنگری این طرح است.

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان افزود: معضل ترافیک و حمل و نقل درون‌شهری و تعداد کم اماکن عمومی برای کاربری‌های فرهنگی و اجتماعی و وضعیت سیستم جمع‌آوری آبهای سطحی و فاضلاب از دیگر دلایل این امر است.

وی اضافه کرد: موضوع پارکینگ خودروها، تداخل مأموریت‌های سازمان‌های خدمات‌رسان با شهرداری و از طرفی دیگر پراکندگی، فشردگی و تراکم واحدهای ساختمانی و ساخت و سازهای غیر مجاز و حاشیه‌نشینی از دلایل دیگر بازنگری طرح است.

مرادی یادآور شد: ناموزون و تنش‌زا بودن سیما و منظر شهر و نداشتن معماری مناسب مسائلی است که با وجود طرح‌های جامع و تفصیلی، جوامع شهری از جمله شهر همدان به آن مبتلا است.

وی تصریح کرد: به دلیل تأکید بیش از حد بر معیارهای کمی و یکسان‌سازی الگوها، عدم توجه به مشارکت شهروندان و توانمندی شهرداری‌ها و عدم توجه به طراحی شهری در طرح‌های توسعه شهری این بازنگری باید انجام می‌شد.

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی همدان ادامه داد: عدم توجه به بازتاب‌های اقتصادی برنامه‌های آتی شهر، تقابل برنامه‌ریزی جامع شهری با برنامه‌ریزی کالبدی، عدم توجه به تلفیق اهداف کالبدی با اهداف محیطی، اقتصادی و اجتماعی و عدم پویایی و انعطاف‌پذیری برخی طرح‌ها باعث بازنگری این طرح شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیگیری‌های لازم و مکاتبات در زمینه تأمین منابع مالی و اعتبار مورد نیاز برای انتخاب مشاور ذیصلاح در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم در اوایل سال آینده شاهد آغاز طرح تفصیلی همدان باشیم.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

  1. علی ملکی :
    ۱۷ شهریور ۹۵

    عالی

0