شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

شهرسازی موجب آرامش شهری

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین گفت: توجه به اصول منطقی و علمی در معماری و ساخت و سازها به زیبایی شهرها و تامین آرامش مردم کمک می کند.

عبدالعلی آل بویه در اولین همایش ملی شهرسازی و معماری در گذر زمان که در تالار مرکزی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد اظهارداشت: دانش، معرفت و تمامی آنچه که پیرامون انسان قرار دارد و می تواند نیازهای او را در همه زمینه ها برطرف کند. وی افزود: دانش فلسفه در راستای پاسخگویی به نیاز علت وجودی و چرایی انسان شکل گرفته است

خداوند نعمت های فراوانی در اختیار انسانها قرار داده که می توان با معرفت شناسی و استفاده از علم و دانش نحوه استفاده از آنها را برای زندگی بهتر کشف کرد و در امور مختلف بکار برد. وی بیان کرد: دانش معماری و شهرسازی نیز نظیر دیگر علوم و دانش ها، برای پاسخگویی به بخشی از نیازهای انسان فراهم شده است و محور تمام علوم انسان است.

رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در ادامه مهمترین عامل تغییر در سبک معماری و شهرسازی را تغییر نگرش جامعه به بحث معماری بیان کرد. حسن ذوالفقارزاده یادآورشد: توان اقتصادی و نوع فرهنگ جامعه عمده ترین دلایل تحولات شکل گرفته در معماری و شهرسازی است.

وی، ورود الگوهای جدید تلفیق یافته با معماری های غربی و بستر سازیهای نادرست و بدون هدف در ارائه سبک های معماری را دلیل اصلی فاصله گرفتن از معماری سبک ایرانی اسلامی دانست.

رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، تحولات شکل گرفته در معماری را وابسته به فرهنگ و دیدگاه جامعه و همچنین توان اقتصادی مردم در ساخت بنا دانست و افزود: رسیدن به جایگاه مطلوب معماری ایرانی اسلامی ، نیازمند عزم و اراده جدی در بحث معماری و شهر سازی است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)