همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر است. بر اساس این رویکرد، آغاز به کار کمپین آسمان آبی و زمین پاک با تاکید بر مشارکتهای مردمی را باید در چارچوب نهادینه سازی حقوق شهروندی تعریف و با تمامی توان از آن حمایت کرد.

به گزارش شهرسازی آنلاین به نقل از خبرگزاری ایسنا، حسن موسوی‌چلک تصریح کرد: لازمه شکل گیری جامعه منظم مشارکت همه جانبه مردم در تمامی سطوح تصمیم گیری است. در واقع، موفقیت مدیریت شهری تنها با حضور مردم میسر می شود و پیش زمینه این حضور اطلاع رسانی درست و آگاهی بخشی است.

وی با بیان اینکه به تازگی با محتوای کمپین آسمان آبی و زمین پاک آشنا شده است، اظهار کرد: طراحی و برنامه ریزی پروژه های کلانی که بر مشارکتهای مردمی استوار است پیش از هر چیز نیازمند آگاه سازی و ارائه اطلاعات دقیق به مردم است. به عبارت دیگر، با اطلاع رسانی به مردم از هزینه اجرا و عملیاتی سازی پروژه ها کاسته می شود و نتیجه بهتری برای شهر و مدیران شهری حاصل می شود. به باور من، اقدام شهرداری در باب راه اندازی کمپین آسمان آبی و زمین پاک و تمرکز بر دو موضوع پسماند و ترافیک که مهم ترین مشکلات تهران به شمار می روند، قابل تقدیر است اما، به عنوان یک شهروند معتقد هستم می توانست تبلیغات بهتری در راستای اطلاع رسانی و آشنایی مردم با این کمپین انجام شود.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در ادامه با بیان اینکه برخورداری از شهر سالم با مشارکت شهروندان حق تمامی آحاد جامعه است، خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده های آنان در راستای ساخت شهری بهتر است. بر اساس این رویکرد، آغاز به کار کمپین آسمان آبی و زمین پاک با تاکید بر مشارکتهای مردمی را باید در چارچوب نهادینه سازی حقوق شهروندی تعریف و با تمامی توان از آن حمایت کرد.

موسوی چلک افزود: تجربه تمامی کشورهای پیشرفته دنیا نشان می دهد که پسماند سرمایه عظیم ملی است. سرمایه ای که متاسفانه در کشور ما با بی مهری مواجه شده و سالانه هزینه گزافی را به اقتصاد کشور تحمیل می کند. آمارهای مربوط به مرگ و میر و معلولیت به واسطه تصادفات رانندگی و تحمیل هزینه های اقتصادی، اجتماعی و روانی هم از آسیب هایی است که طی سالیان اخیر بسیاری از مسئولان را نگران کرده است. به طور حتم، ورود شهرداری تهران به این دو حوزه و تمرکز بر مهم ترین آسیب های شهری نشان از رویکرد اجتماعی این نهاد و توجه به خواسته های مردم دارد.

وی در ادامه گفت: تجربه نشان داده است که شرط اجرای موفق هر گونه اقدام اجتماعی فراهم کردن زمینه‌های مطالبه گری و ایجاد احساس مسئولیت میان تمامی شهروندان است. به عبارت دیگر، شهروندان نباید نسبت به رفتار سایرین بی تفاوت باشند. مردم باید به عنوان عنصری از برنامه مذکور نسبت به محیط اطراف و عملکرد سایرین پرسشگر باشند و حق خود را مطالبه کنند.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در ادامه با تاکید بر نقش گروه های پر نفوذ در جامعه پذیر کردن شهروندان اظهار کرد: استفاده از سازمان های مردم نهاد و تشکل های مردمی همچون هیئت امنای مساجد، گروه های زنان، جوانان، معتمدین محلات، مدیران مدارس و هنرمندان در جذب مشارکت های مردمی مثمر ثمر است.

موسوی چلک در پایان خاطر نشان کرد: زیست اجتماعی سالم در شهر حق همه شهروندان است. طبیعتاً، زندگی مسالمت آمیز موش و گربه در تهران و آمار بالای تصادفات و تهدید جان انسان ها نیاز به اقدام جدی مدیران شهری و شهروندان دارد. بر این اساس، حمایت تمامی اقشار جامعه تنها قدم کوچکی برای احقاق حقوق شهروندی مردم است.

خبرگزاری ایسنا

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
بهسازی بافت‌های فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع)

بهسازی بافت‌های فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محمد علی منصوری سرپرست اداره بافت‌های فرسوده استان خراسان رضوی با بیان این‌که بهسازی بافت‌های فرسوده اطراف حرم امام رضا (ع) روند مثبتی دارد گفت: ...