شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تکذیب دست اندازی به اراضی البرز

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: دست اندازی به اراضی دولت در استان البرز صورت نگرفته است.

حسین میر رجبی با بیان اینکه مسئولیت ما و همکاران سنگین است، اظهار داشت: تا کنون دست اندازی به اراضی دولتی در استان البرز صورت نگرفته است. وی ادامه داد: این اراضی به صورت امانت در دست ما است که باید با بهره برداری صحیح در اختیار نسل آینده قرار گیرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با اشاره به اینکه اراضی استان البرز به دلیل همجواری با تهران از حساسیت زیادی برخودار است، گفت: اراضی ۵۱۷ هزار هکتاری البرز از نظر حساسیت و ارزش افزوده قابل قیاس با هیچ استانی نیست.

میر رجبی تصریح کرد: البرز به عنوان نگین استان های دیگر شناخته شده است و این امر مسئولیت ما و شورای حفظ حقوق بیت المال را نیز سنگین تر می کند. وی افزود: حدود ۴۰۳ هزار هکتار جزو اراضی ملی است که در تولیت اداره کل راه شهرسازی استان البرز و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با بیان اینکه مدیریت این عرصه از دست یک دستگاه شاید خارج باشد، اضافه کرد: تمام دستگاه ها اراضی محدودی را دارند و نسبت به آن حفاظت انجام می دهند.

میررجبی با اشاره به اینکه ۸۴ درصد اراضی ملی داریم که مدیریت حفاظت از آن با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است، گفت: تا سال گذشته ۲۷۴ هزار هکتار اراضی را تملک داشتیم ولی هم اکنون ۴۶ هزار هکتار سند مالکیت و همچنین سند ملی آن اخذ شده است.

وی تصریح کرد: در راستای یکپارچه سازی، تمام اراضی و نقشه ها را ساماندهی کردیم و در قالب نرم افزار جی آی اس جمع آوری شده که دقت و حساسیت را افزایش داده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: از سال ۶۷ حدود یک هزار و ۴۰۰ پرونده اعتراضی ثبت کردیم که ۶۲۵ فقره شامل ۷۸ درصد پرونده ها تعیین تکلیف شده است که پس از آن همه مشکلات و معارضین احصا و گواهی آن صادر شده است.

وی با بیان اینکه رشد چشم گیر از لحاظ رسیدگی و صدور آرا برای اراضی تصرفی را داشته ایم، اضافه کرد: از سال گذشته حدود یک هزار و ۴۲ هکتار از اراضی تصرفی به نفع منابع طبیعی رای صادر شده است.

میر رجبی ادامه داد: هم اکنون ۱ هزار و ۵۰۴ هکتار در مراکز قضایی در دستور رسیدگی است که ۱۴۹ هکتار سال گذشته و یک هزار و ۲۴۲ پرونده قبل از سال ۹۰ تشکیل شده و در دست رسیدگی است و از ۴۷۶ پرونده در سال ۹۰ و ۹۱ حدود ۷۲ درصد از آرای صادره به نفع منابع طبیعی بوده که در دستگاه قضایی انجام شده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)