شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

تکذیب دست اندازی به اراضی البرز

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: دست اندازی به اراضی دولت در استان البرز صورت نگرفته است.

حسین میر رجبی با بیان اینکه مسئولیت ما و همکاران سنگین است، اظهار داشت: تا کنون دست اندازی به اراضی دولتی در استان البرز صورت نگرفته است. وی ادامه داد: این اراضی به صورت امانت در دست ما است که باید با بهره برداری صحیح در اختیار نسل آینده قرار گیرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با اشاره به اینکه اراضی استان البرز به دلیل همجواری با تهران از حساسیت زیادی برخودار است، گفت: اراضی ۵۱۷ هزار هکتاری البرز از نظر حساسیت و ارزش افزوده قابل قیاس با هیچ استانی نیست.

میر رجبی تصریح کرد: البرز به عنوان نگین استان های دیگر شناخته شده است و این امر مسئولیت ما و شورای حفظ حقوق بیت المال را نیز سنگین تر می کند. وی افزود: حدود ۴۰۳ هزار هکتار جزو اراضی ملی است که در تولیت اداره کل راه شهرسازی استان البرز و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با بیان اینکه مدیریت این عرصه از دست یک دستگاه شاید خارج باشد، اضافه کرد: تمام دستگاه ها اراضی محدودی را دارند و نسبت به آن حفاظت انجام می دهند.

میررجبی با اشاره به اینکه ۸۴ درصد اراضی ملی داریم که مدیریت حفاظت از آن با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است، گفت: تا سال گذشته ۲۷۴ هزار هکتار اراضی را تملک داشتیم ولی هم اکنون ۴۶ هزار هکتار سند مالکیت و همچنین سند ملی آن اخذ شده است.

وی تصریح کرد: در راستای یکپارچه سازی، تمام اراضی و نقشه ها را ساماندهی کردیم و در قالب نرم افزار جی آی اس جمع آوری شده که دقت و حساسیت را افزایش داده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: از سال ۶۷ حدود یک هزار و ۴۰۰ پرونده اعتراضی ثبت کردیم که ۶۲۵ فقره شامل ۷۸ درصد پرونده ها تعیین تکلیف شده است که پس از آن همه مشکلات و معارضین احصا و گواهی آن صادر شده است.

وی با بیان اینکه رشد چشم گیر از لحاظ رسیدگی و صدور آرا برای اراضی تصرفی را داشته ایم، اضافه کرد: از سال گذشته حدود یک هزار و ۴۲ هکتار از اراضی تصرفی به نفع منابع طبیعی رای صادر شده است.

میر رجبی ادامه داد: هم اکنون ۱ هزار و ۵۰۴ هکتار در مراکز قضایی در دستور رسیدگی است که ۱۴۹ هکتار سال گذشته و یک هزار و ۲۴۲ پرونده قبل از سال ۹۰ تشکیل شده و در دست رسیدگی است و از ۴۷۶ پرونده در سال ۹۰ و ۹۱ حدود ۷۲ درصد از آرای صادره به نفع منابع طبیعی بوده که در دستگاه قضایی انجام شده است.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود