همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تهیه شدن طرح توسعه فرودگاه شیراز

مدیر‌کل راه و شهرسازی استان فارس گفت: طرح توسعه فرودگاه شیراز در قالب دو سالن اصلی پروازهای داخلی و خارجی توسط یک شرکت فرانسوی تهیه شده و به شکل یک بسته سرمایه‌گذاری در طرح‌های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که باید با مشارکت بخش خصوصی اجرا شود.

هوشنگ عشایری اضافه کرد: برآورد مالی این طرح ۱۰۰ میلیارد تومان است که در قالب دو فاز ۶۰ و ۴۰ میلیاردی پیش‌بینی شده و در بین بسته‌های سرمایه‌گذاری وزارت راه و شهرسازی عرضه شده است.

عشایری با اظهار بی‌اطلاعی از ورود شهرداری شیراز به سرمایه‌گذاری در فرودگاه این شهر، با تصریح اینکه اجرای پروژه آزادراه شیراز- اصفهان به طول ۲۲۰ کیلومتر از سمت شیراز آغاز شده است، گفت: منابع مالی این پروژه از محل اوراق مشارکت به میزان ۱۵۰ میلیارد تومان، تامین و در قالب ۷ قطعه تعریف شده است که پیشرفت قطعات مختلف بین ۶ تا ۲۳ درصد است.

او با بیان اینکه میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه یاد شده حدود ۱۷ درصد است، خاطرنشان کرد: اگر با مشکل کمبود منابع مالی روبرو نشویم این پروژه طی سال‌های ۹۵ یا ۹۶ به بهره‌برداری خواهد رسید، البته به‌دنبال اجرای کنار گذر شرقی اصفهان هستیم که اگر بتوانیم آن را اجرا کنیم،‌ فاصله شیراز – تهران را حدود ۳ ساعت کوتاه‌تر خواهیم کرد.

عشایری با بیان اینکه طول بزرگراه و آزادراه‌های فارس تا پایان برنامه پنجم توسعه که سال ۹۴ است به هزار و ۸۰۰کیلومتر خواهد رسید، گفت: طی دو سال گذشته درحالی که با کمبود منابع مالی و بودجه مواجه بودیم، ۳۲۰ کیلومتر بزرگراه در فارس ساخته شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس با بیان اینکه در طول دو سال گذشته ۷۵ هزار تن قیر یارانه‌ای گرفته‌ایم، اظهار کرد: در این خصوص رتبه اول کشور را دارا هستیم. همچنین در این دو سال توانسته‌ایم از محل فروش سهام شرکت‌ها و کارخانجات دولتی که عمدتا از ذوب‌آهن اصفهان و فولاد خوزستان بوده است، مقدار ۸۵ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران را پرداخت کنیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس همچنین در خصوص طرح توسعه حرم شاهچراغ(ع) گفت: این طرح در ۳ فاز و در ۵۷ هکتار تعریف شده و برآودهای اولیه برای ساخت و تحقق این پروژه حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان است. عشایری با بیان اینکه قرار بود امسال ۲۵۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص داده شود، ابراز امیدواری کرد که ۱۰۰ میلیارد آن محقق شود.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس همچنین گفت: احداث ۱۲۰ هزار واحد مسکونی در طرح مسکن مهر برای استان فارس تعریف شده بود که تاکنون ۶۰ درصد آن به مردم تحویل داده شده است. عشایری با تصریح اینکه ۴۰ درصد باقی مانده واحدهای مسکن مهر استان فارس تا پایان امسال به مالکان تحویل می‌شود، گفت: ۵۰ هزار واحد از این طرح باقی‌مانده است که ۳۰ هزار واحد آن خودمالکی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: به استناد سرشماری سال ۹۰، کلان‌شهر شیراز نیازمند احداث ۴۷ هزار واحد مسکونی برای تراز کردن عرضه و تقاضا در این بخش است، حال آنکه در این شهر تاکنون ۳۰ هزار واحد مسکن مهر احداث شده است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...