شهر توکیو ژاپن

توکیو با جمعیتی در حدود ۳۲ میلیون نفر پرجمعیت‌ترین شهر دنیاست.

توکیو (東京, Tōkyō) پایتخت کشور ژاپن است. جمعیت آن ۱۲ میلیون نفر است. این شهر یکی از بزرگ‌ترین پایتخت‌های صنعتی جهان است. نام فرودگاه بین‌المللی توکیو ناریتا می‌باشد که ۶۶ کیلو متر تا توکیو فاصله دارد.

افق توکیو بسیار زیبا و بی‌نظیر است که آن را از دیگر شهرهای بزرگ دنیا مجزا می‌کند. ۱۵ برج این شهر بالای ۲۰۰ متر ارتفاع دارد. توکیو به دلیل تراکم و گستردگی دارای جاذبه‌های بی‌مانندی است. در هر گوشه شهر به نظر می‌رسد افق ویژه‌ای دیده می‌شود.

توکیو با روشنایی نئون و معماری معاصر بسیار جذاب به نظر می‌رسد و مانند نیویورک معمولا در فیلم‌ها به خاطر زیبایی و چشمنواز بودن آن به تصویر کشیده می‌شود. یک واقعیت جالب اینکه توکیو بزرگترین ناوگان هلی‌کوپتر دنیا را برای فائق آمدن بر شرایط غیرعادی ترافیک دارد.

می‌دانید که ژاپن کشوری جزیره‌ای است و مرکب از ۴ جزیره اصلی بنام های هکیدو، هنشو، شیکـوکــو، کیـوشــو و ۶۸۴۸ جزیره کوچک ( مجموعاً ۶۸۵۲جزیره ) می‌باشد. توکیو در جزیره هونشو قرار دارد.

در یک نگاه:

واقع در جزیره: هونشو
مساحت:۲٬۱۸۷.۰۸ کیلومتر مربع
جمعیت:۱۲٬۷۹۰٬۰۰۰ نفر

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0