تصویب طرح هادی روستایی مازندران

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران از تصویب ۲۸ طرح هادی روستایی در این استان خبر داد.

سید مجید هاشمی بیان داشت: به منظور بهبود وضعیت روستاها و ارتقای سطح درآمد، کیفیت زندگی روستائیان، کشاورزان و کاهش نابرابری‌های موجود بین جامعه روستایی و نیز در راستای تحقق اهداف بند (ف) ماده ۱۹۴ قانون برنامه پنجم توسعه کشور جلسه کمیته تصویب طرح هادی روستاها برگزار شد. وی افزود: در راستای نحوه بررسی و تصویب طرح هادی روستایی و تعیین محدوده روستاها نیز در این نشست صحبت به میان آمد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران همچنین از تصویب ۲۸ طرح هادی روستایی و سه طرح اصلاحیه در مازندران خبر داد و گفت: این طرح‌ها و اصلاحیه پس از تصویب نهایی برای بهره‌برداری در اختیار شوراها و دهیاری‌های روستاهای استان مازندران قرار داده می‌شود تا از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در روستاها جلوگیری شود.

وی در بیان طرح‌های مصوب گفت: طرح‌های روستای دروپی شهرستان ساری، روستای لاشک و ویسر نوشهر، روستای بابولات و جل چلاسر تنکابن، روستای طالش‌سرا شهرستان رامسر، دروار، طاهرآباد و پرکوه در ساری، روستای ورسک و برنت شهرستان سوادکوه، ترکنمخیل، میانرود، آسیابسر و کرچنگ شهرستان قائمشهر، روستاهای کوه استل، ولوکش، شیردره، کمرپشت و لرزنه شهرستان سوادکوه از جمله این طرح‌ها هستند.

هاشمی یادآور شد: روستای اوجی تالار و نوده شهرستان قائمشهر، روستای سمناکلا و خراط کلا شهرستان سیمرغ، روستای خیرآباد و درویشان شهرستان نکا، گرداب در عباس‌آباد و بازنگری مجموعه معلم‌کلا و سیارکلا شهرستان محمودآباد از دیگر پروژه‌ها هستند. وی همچنین در مورد اصلاحیه‌های مصوب یادآور شد: روستای ولیکرودپشت شهرستان بابلسر، روستای حمیدآباد ساری و مجموعه روستایی ترسیاب و سیارکلا محمودآباد در این بین جای دارند.

برای دانلود کلیک نمائید
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0