انتقاد ترکان از عمر کم ساختمانها

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه عمر پایین ساختمان‌ها شامل یک متغیر نمی‌شود ،‌ گفت : مصالح، شیوه اجرا، نظارت، مهارت سازندگان و دیگر موارد در عمر یک ساختمان تاثیر گذار است.

اکبر ترکان گفت : عمر ساختمان‌ها در شهر تهران ۲۰ سال نیست بلکه ساختمان‌ها بنا به نظر مالکان بعد از این مدت تخریب می‌شوند که این مساله اگر با رضایت همه مالکان واحدها در یک ساختمان نباشد زیر پا گذاشتن حقوق مالکان است. ترکان درباره افزایش وام خرید مسکن به میزان ۵۰ درصد قیمت یک واحد مسکونی هم گفت : این مسئله جزو حوزه‌های سیاست گذاری وزیر راه و شهرسازی است.
مشاور ارشد رییس جمهور افزود: بدون تردید حرکت به سمت آینده باید به گونه‌ای باشد که بتواند علاوه بر تامین حقوق بهره‌برداران دستیابی به جایگاه واقعی مهندسان و بهبود خدمات متنوع مهندسی را تضمین کند و نظام مهندسی را با آخرین تجارب و یافته‌های حرفه‌ای متاثر از فناوری ها پیوند بزند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان افزود: هر گونه تعالی و بالندگی ریشه در آموخته‌ها و دستاوردهای دیروز دارد و سازمان نظام مهندسی ساختمان برای آنکه بتواند اتصال میان گذشته، امروز و فردا را به طور صحیح مدیریت کند ، باید ایده‌ها و طرح‌های نو را در صدر برنامه‌های کاری خود قرار دهد.
ترکان ادامه داد: همچنین باید از همه توان حرفه‌ای، میراث تجربی و جایگاه تخصصی خود به بهترین صورت استفاده کنیم. وی راهبردهای اساسی سازمان را در دستیابی به بالندگی حرفه‌ای وبهینه سازی جایگاه کنونی شامل تقویت و توسعه فرهنگ و ارزش‌های اسلامی در معماری و شهرسازی، تقویت نگاه ملی در موضوع صرفه جویی در مصرف انرژی، شناسایی راه‌های جلوگیری از تولید و مصرف مصالح ساختمانی غیر استاندارد و نامرغوب، بیان ره‌آوردهای آن، به روز کردن دانش فنی اعضا و صاحبان حرفه‌ها دانست.
ترکان گفت : هدایت صنعت ساختمان به سمت نیروی مولد و متخصص و برخوردار از صلاحیت و اهلیت حرفه‌ای، اهتمام در جهت بازتعریف «نظام فنی و اجرایی و کنترلی » متناسب با کارفرمایی بخش خصوصی، تنظیم رابطه منطقی «تسهیلات بانکی – بیمه کیفیت ساختمان – بازرسی فنی» و هم پیوندی آن‌ها، اهتمام ویژه در مسیر عملیاتی کردن مفاد «بیمه کیفیت ساختمان» موضوع ماده ۱۶۸ قانون برنامه پنجم، ارائه خدمات متنوع مهندسی در مناطق آزاد به عنوان مناطق پیشرو در صنعت ساختمان و اهتمام به رعایت الزام‌های زیست محیطی در تولید ساختمان هم مدنظر است.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0