بلندمرتبه سازی مشروط شد

یک کارشناس شهرسازی، گفت: بلندمرتبه سازی باید منوط به امکان‌سنجی کارشناسان باشد.

مهدی ساشورپور تصریح کرد: باید ضمن انجام مطالعات و تحقیقات، کارشناسان مکان‎هایی را که قابلیت بلندمرتبه ‎سازی دارند را امکان‌سنجی کرده و آن‎ها را انتخاب کنند و اگر این مطالعات در این زمینه انجام شود بسیار مناسب خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بحث بلندمرتبه ‎سازی برای این بوده که ارزش زمین حفظ شود، چرا که با احداث ساختمان‎ها به صورت عمودی و کم شدن احداث ساختمان‎های ویلایی که مساحت زمین بیشتری را به خود اختصاص می‎دهند، ارزش زمین حفظ شده و زمین‎ها آزاد می‌شوند.

ساشورپور تاکید کرد: قیمت و مقدار زمین همیشه محدود بوده و به خاطر همین موضوع باید ارزش آن حفظ شود و بلندمرتبه ‎سازی کمک می‎کند به حفظ این ارزش که بلندمرتبه سازی‎ها باعث می‌شوند که تخریب محیط‎های طبیعی کم‏تر شود.

وی یادآور شد: اتفاق بدی که می‎افتد این است که بدون مطالعه و امکان‌سنجی و تحقیقات اقدام به بلندمرتبه سازی شود که ساختمان‏‎ها را در جایی می‎سازند که دسترسی مناسبی وجود ندارد و زیرساخت‏ها فرسوده و کهنه است و این تبعات زیادی دارد، جمعیت زیادی ساکن می‌شوند در بافت‎هایی که خدمات کمی دارند از نظر فضای سبز و بهداشت و راه‎ها برای رفت و آمد، باید از گسترش شهر به سمت باغ‎ها و اراضی جلوگیری شود.

برای دانلود کلیک نمائید
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0