بازنگری طرح جامع شهری خلخال

فرماندار خلخال خواستار بازنگری و بازبینی طرح جامع شهری این شهرستان از سوی شورای شهر، شهرداری و بنیاد مسکن شد.

مهدی احمدی در جلسه ستاد توانمند سازی و ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی خلخال تصریح کرد: بازنگری طرح جامع باید در راستای تسریع در توانمندسازی و ساماندهی سکونت گاه های غیررسمی صورت گیرد. وی با تاکید بر لزوم حمایت مسئولان از اجرای این طرح بر ضرورت تشکیل ستاد توانمند سازی و ساماندهی سکونت گاه های غیر رسمی در خلخال تاکید کرد.

فرماندار خلخال با بیان اینکه اجرای طرح های اثر بخش در بافت های فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی سطح زندگی مردم را ارتقا خواهد داد، افزود: هم اکنون کیفیت مسکن در بافت های فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی به دلیل غفلت های صورت گرفته پایین است. وی اضافه کرد: این نواحی به دلیل سرعت پیدایش و نبود نظارت دستگاه های اجرایی بدون استانداردهای قابل قبول زیستی و فاقد نظام شکل یافته به صورت کاملا خودرو و فاقد مجوز رسمی از نهادهای قانونی شهر ایجاد شده که کیفیت مناسبی ندارند.

احمدی با بیان اینکه ساخت و سازهای غیر مجاز علاوه بر ایجاد ناهمگونی در فضای کالبدی شهری معظلات متعددی در ابعاد مختلف اجتماعی ، اقتصادی و امنییتی در شهرها را ایجاد می کند، عنوان کرد: شرایط موجود بر این گونه مناطق در بروز ناهنجاری های اجتماعی بسیار موثر است. به گفته وی مهاجرت، افزایش هزینه های زندگی شهری و سودجویی برخی متخلفان و فرصت طلبان از شرایط حاکم در جامعه موجب شکل گیری سکونت گاه های غیر رسمی و ساخت و سازهای غیر مجاز در اطراف و محلات مختلف شهر شده است.

فرماندار خلخال متذکر شد: با برنامه ریزی دقیق باید در قالب برنامه های راهبردی کوتاه مدت و دراز مدت نسبت به ساماندهی و جلوگیری از گسترش آن اقدام کرد.

برای دانلود کلیک نمائید
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0