شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

طرح تفصیلی تهران نقص دارد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح تفصیلی تهران بسیار خوب و کامل است اما باید نواقص و ایرادهای آن برطرف شود.

مهدی چمران در پانصد و ششمین جلسه شورا درباره طرح تفصیلی تهران افزود : در تنظیم این طرح از استادان و کارشناسان مجرب استفاده شده است و اگر بحثی درباره برخی بندهای این طرح وجود دارد نباید کل طرح را زیر سؤال برد و اگر این طرح کامل اجرا شود به نفع شهر و شهروندان است.
معصومه ابتکار دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز درباره طرح تفصیلی گفت : نخستین خدشه ‌ای که به این طرح وارد شد در کمیسیون ماده پنج بود و بعد از آن تغییرات اساسی در اجرای طرح صورت گرفت که معادلات آن را دچار خدشه کرد . وی افزود : کمیسیون ماده پنج شورای عالی شهرسازی تغییراتی در طرح تفصیلی ایجاد کرد که منجر به ناقص شدن این طرح شد.
ابتکار اضافه کرد : پس از تصویب طرح تفصیلی در شورا قرار بود سال نخست اجرای این طرح ، سال بازنگری و مبنای اجرای طرح باشد تا نواقص و ایرادات آن به مرور رفع و طرح قوی تر شود. وی گفت : نگرانی ما از آنجا آغاز شد که در کمیسیون ماده ۵ تغییراتی در ضوابط این طرح و به دور از چشم اعضای شورا داده شد.
عضو شورای شهر تهران گفت : هم اکنون در مناطق یک ، ۲، ۳ و ۵ تهران به گونه ‌ای ساخت و سازها افزایش یافته که منجر به افزایش ترافیک در این مناطق شده است و مزیتی برای زندگی کردن ندارد.
عباس شیبانی عضو دیگر شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه طرح تفصیلی باید بطور کامل اجرا شود گفت : این طرح باید بدون کم و کاست در تهران اجرا شود و همه باید طبق قوانین و مقررات آن را اجرا کنند .  وی افزود : باید مصوبه ‌ای تصویب شود تا ساختمان‌هایی که برخلاف مجوز بالای چهارطبقه در تهران ساخته می‌شود تخریب شود و افرادی که مجوز این ساخت و سازها را می‌دهند از کار اخراج شوند.

منبع:شبکه ساختمان ایران

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)