شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

ارتقای کیفیت اجرای طرح تفصیلی در اولویت

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر این که ارتقای کیفیت اجرای طرح تفصیلی اولویت سال دوم اجرای این طرح است، گفت: هم اکنون مصوبات تدقیق شده در سیستم مکانیزه شهرسازی و شهرداری تهران اعمال شده است و امکان دسترسی شهروندان به آن وجود دارد.

علیرضا جاوید، در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه مدیریت شهری با بیان این مطلب گفت: در فاز دهم که فاز نهایی طرح تفصیلی است کلیه نقشه های تدقیق، اصلاح و بازنگری شده که به امضای اعضای کمسیون ماده ۵ رسیده است، در سیستم مکانیزه شهرسازی و شهرداری تهران بارگذاری شده و در دسترس شهروندان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این سیستم هم اکنون در حال خدمات رسانی به شهروندان است، افزود: بخشی از اشکالات طرح تفصیلی در فرآیند تدقیق برطرف شده و هم اکنون در فرآیند اجرای سال دوم طرح تفصیلی در تلاش هستیم که با شعار و راهبرد ارتقا کیفیت اجرای طرح تفصیلی نقاط ضعف طرح را برطرف و نقاط قوت را بیش از پیش تقویت کنیم.

جاوید بیان کرد: پس از ابلاغ طرح تفصیلی شهر تهران و براساس مفاد طرح، سال اول ، سال بازنگری، تدقیق و پایش بود و به همین منظور یک فرآیند چند مرحله ای در معاونت شهرسازی تعریف شد تا فرآیند مشخصی را طی کند.

وی افزود: در فاز نخست که در نیمه اول سال جاری اجرایی شد، جلساتی در قالب حمایت و نظارت ستادی معاونت شهرسازی و معماری تعریف شده بود که به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد و در قالب آن کلیه مدیران معاونت شهرسازی هر هفته به یکی از مناطق ۲۲ گانه می رفتند و طی جلسات فشرده و دقیق نقاط قوت و ضعف اجرای طرح تفصیلی را در آن منطقه بررسی می کردند.

جاوید ادامه داد: در فاز دوم که از مهرماه تا پایان آذر ادامه داشت جلسات کارشناسی طرح تفصیلی در مناطق ۲۲ گانه برگزار شد که در قالب بازدیدهای صورت گرفته پیگیری تدقیق طرح تفصیلی به انجام رسید.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در فاز سوم جلسات کمیته فنی تصویب طرح تفصیلی از جمع بندی مراحل اول و دوم در دفتر مشاور طرح تفصیلی شهر تهران صورت گرفت، اظهار داشت: در بهمن ماه، فاز چهارم تدقیق طرح تفصیلی به سرانجام رسید که طی آن جلسات شورای هماهنگی تدقیق نقشه های طرح تفصیلی با موضوع جمع بندی سه فاز قبلی برگزار شد و در جلسات کارشناسی تدقیق پهنه بندی ها و سایر موضوعات لایه های طرح تفصیلی مورد بررسی قرار گرفت.

جاوید ادامه داد: در اوایل اسفند ماه، جمع بندی مراحل اول تا چهارم در قالب فاز ۵ به کارگروه فنی کمسیون ماده ۵ ارجاع شد و این کارگروه فرآیند تدقیق را دنبال کرد و نتایج آن در قالب فاز ششم در نیمه اسفند در کمسیون ماده ۵ بررسی و تصویب شد.

وی تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال جاری در مرحله هفتم طرح تفصیلی، مشاور مدیریت طرح تفصیلی، مصوبات کمسیون ماده ۵ را در نقشه های طرح تفصیلی جدید منعکس کرد و در فاز ۸ که در تیرماه سال جاری بود این مصوبات به امضای اعضا رسید. به عبارتی اعضای کمسیون ماده ۵ نقشه ها و شیت های طرح تفصیلی که ۴۰۶ شیت است را امضا کردند.

معاون شهردار تهران خاطر نشان کرد: در نهمین مرحله ، دو جلد مجلدات امضا شده نقشه های طرح تفصیلی در اختیار اعضای کمسیون ماده ۵ و دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی قرار گرفت و در فاز نهایی ، این مصوبات تدقیق شده در سیستم مکانیزه شهرسازی و شهرداری تهران اعمال شد و شهروندان به آن دسترسی پیدا کردند.

جاوید تاکید کرد: ضمن حفظ انسجام مدیریتی در اجرای طرح تفصیلی که لازمه چنین کاری است همچنان آماده دریافت نقطه نظرات اساتید دانشگاهی، کارشناسان و اهالی رسانه در اجرای طرح تفصیلی هستیم.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۲۰, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...