شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Soroush: @shahrsazi0nline
 • Instagram : shahrsazionline.ir

اعلام ضوابط احداث پارکینگ عمومی

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر اهمیت موضوع پارکینگ و گسترش آن در سطح شهر، ضوابط احداث پارکینگ‌های عمومی در طرح تفصیلی جدید را تشریح کرد.

علیرضا جاوید با اشاره به تسهیلات پیش بینی شده در زمینه تامین پارکینگ در سطح شهر با توجه به اجرای طرح تفصیلی جدید گفت : برای اراضی با وسعت ۱۰۰۰ متر مربع و بیشتر طبق ضوابط بند یک مصوبه ۴۳۶ کمیسیون ماده ۵ امکان استفاده از تسهیلات تجاری توام با پارکینگ های طبقاتی فراهم شده است تا به این وسیله سرمایه گذاران به احداث این مجموعه ها تشویق شوند .

وی افزود : همچنین برای اراضی با وسعت ۳۰۰متر مربع تا هزار متر مربع نیز ضوابطی برای احداث پارکینگ های طبقاتی محله ای در نظر گرفته شده که می توانند در قالب آن از یک واحد تجاری خدمات پشتیبان محله بهره مند شوند .

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه خاطر نشان کرد : در این راستا در طرح تفصیلی جدید ، برای اراضی با وسعت ۵۰ مترمربع و بیشتر نیز امکان احداث پارکینگ طبقاتی مکانیزه فراهم شده است .

جاوید با تاکید بر اهمیت گسترش پارکینگ های عمومی در سطح شهر اظهار کرد : این تسهیلات به گونه ای پیش بینی شده است تا به تدریج کمک کند تا در آینده پارکینگ های طبقاتی و پارکینگ های رمپی از این نوع در سطح شهر گسترش یابد .

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

دیدگاه ها (۲ دیدگاه)

 1. farshad

  سلام
  آیا ضوابط احداث پارکینگ عمومی با پارکینگ ساختمانهای مسکونی متفاوت می باشد؟
  از کجا می توانم ضوابط احداث پارکینگ عمومی رادریافت نمایم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)