همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

شهر دوستدار کودک

معصومه آباد عضو شورای شهر تهران در نشست مشترک اعضای شورای راهبردی کودک و نوجوان بر عملیاتی شدن مصوبه شهر دوستدار کودک تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه شورای راهبردی کودک و نوجوان شهرداری تهران به ریاست آباد و همکاری اداره کل آموزش های شهروندی ، در سالن جلسات شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

در این جلسه صاحبنظران و متخصصان حوزه کودک و نوجوان از جمله مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده حوزه کودک، محمدحسین فرجو دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی ، غلامرضا کریمی رئیس مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی، دکتر مسعود آبیار روانشناس بالینی کودک، ابوالفضل رفیع مدیر کل آموزش های شهروندی و خانم دکتر قاسم زاده روانشناس رشد و تکامل کودکان و نماینده سازمان های مردم نهاد در مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک حضور داشتند.

معصومه آباد هدف از تشکیل جلسه را نگاه تخصصی تر به موضوع مصوبات شهر دوستدار کودک برای پر نمودن خلاء های اجرای مصوبات و افزود: اجرای بند بند مصوبه نیاز به موارد کارشناسی دارد . ما می خواهیم شهر را تبدیل به مهد کودک کنیم . شهر ی که برای زندگی کودک ساخته شود. شهر تهران به لحاظ شاخص های آن، مدل های رفتاری متفاوتی در آن دیده می شود و این موضوع نیاز به توجه و نگاه تخصصی تری دارد چراکه وزن مناطق با هم یکسان نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: نیاز امروز ما ارائه برنامه در ذیل مصوبات شهر دوستدار کودک است. برای اجرای مصوبه و تحقق آن ،تمام فعالیت ها در شهرداری تهران با توجه به مصوبه شهر دوستدار کودک تنظیم شود مثلا برای خرید اتوبوس با این نگاه که کودک چگونه از آن استفاده کند فکر کنیم و بعد خریداری انجام شود تا بعدا مجبور نشویم برای اصلاح آن کلی هزینه کنیم. مبنای کار ما همان مصوبات شهر دوستدار کودک است که قدری علمی تر با آن توجه می کنیم. کارهایی در راستای اجرای مصوبه تا کنون انجام شده است ولی رضایت از آنها نداریم.

به پیشنهاد آباد مقرر شد تا این جلسات ماهیانه برگزار شود و موضوع جلسه اول آن بررسی پژو هش هایی که تا کنون در این زمینه صورت گرفته واز نتایج آن برای پیشبرد اجرای مصوبه شهر دوستدار کودک استفاده شود باشد.

وی خاطر نشان کرد: نگاه ما ارزشیابی بالینی است ، باز خورد برنامه ها مشخص شود تقویم برنامه ها متناسب با فصل ، سن ، جنس کودک با فرآیند ۵ ساله آماده خواهد شد .

بر اساس این گزارش در پایان این نشست اعضا شورای راهبردی کودک و نوجوان به نتایجی از جمله :

۱- برگزاری فعالیت های حوزه کودک در شهرداری نشان دهنده اجرای مصوبات شهر دوستدار کودک نیست

۲- توجه به مقدمات اقتصادی طرح

۳- اجرای مصوبات بصورت زمانبندی اجرا

۴- اجرای مصوبات شهر دوستدار کودک با همکاری همه ارگان ها

۵- توجه به تهاجم فرهنگی و ایجاد فرهنگ شهروندی در کودکان

۶- ایجاد یک اتاق فکر برای اجرای مصوبات

۷- اجرای مصوبات شهر دوستدار کودک با محوریت شورای اسلامی شهر تهران و اولویت بندی اجرای مصوبات رسیدند.

رحماندوست در این جلسه تاکید کرد که اکنون وقت عمل است و برداشتن قدم ها ی اجرایی ، علاوه بر افزایش اعتماد اجرای مصوبه را رو به جلو هدایت می کند.

در پایان ابوالفضل رفیع نیز آمادگی اداره کل آموزش های شهروندی را برای پیگیری مصوبه شهر دوستدار کودک اعلام کرد.

منبع:مهر

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی) به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی منطقه‌ای و مسائل آن به نگارش درآمده است، به تئوری‌های منطقه‌ی خلاق و چگونگی کاربست آنها در ساحت عمل نگاهی تازه و متفاوت افکنده است. نویسنده در فصل نخست به ارائه تبیینی دقیق از مفاهیم و تئوری‌های منطقه خلاق می‌پردازد و در فصل دو، ضمن بیان دیدگاه‌های اندیشمندان مطرح حوزه پایداری، این مفهوم را در ارتباط با محیط‌زیست مورد بحث و بررسی قرار می‌‌دهد.فصل سوم و پایانی کتاب نیزبه نحوه عینی‌سازی این نظریات و مفاهیم در مطالعه…

  فایل
  دانلود
 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود