شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

شهر دوستدار کودک

معصومه آباد عضو شورای شهر تهران در نشست مشترک اعضای شورای راهبردی کودک و نوجوان بر عملیاتی شدن مصوبه شهر دوستدار کودک تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه شورای راهبردی کودک و نوجوان شهرداری تهران به ریاست آباد و همکاری اداره کل آموزش های شهروندی ، در سالن جلسات شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

در این جلسه صاحبنظران و متخصصان حوزه کودک و نوجوان از جمله مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده حوزه کودک، محمدحسین فرجو دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی ، غلامرضا کریمی رئیس مرکز علمی کاربردی آموزش های شهروندی، دکتر مسعود آبیار روانشناس بالینی کودک، ابوالفضل رفیع مدیر کل آموزش های شهروندی و خانم دکتر قاسم زاده روانشناس رشد و تکامل کودکان و نماینده سازمان های مردم نهاد در مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک حضور داشتند.

معصومه آباد هدف از تشکیل جلسه را نگاه تخصصی تر به موضوع مصوبات شهر دوستدار کودک برای پر نمودن خلاء های اجرای مصوبات و افزود: اجرای بند بند مصوبه نیاز به موارد کارشناسی دارد . ما می خواهیم شهر را تبدیل به مهد کودک کنیم . شهر ی که برای زندگی کودک ساخته شود. شهر تهران به لحاظ شاخص های آن، مدل های رفتاری متفاوتی در آن دیده می شود و این موضوع نیاز به توجه و نگاه تخصصی تری دارد چراکه وزن مناطق با هم یکسان نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: نیاز امروز ما ارائه برنامه در ذیل مصوبات شهر دوستدار کودک است. برای اجرای مصوبه و تحقق آن ،تمام فعالیت ها در شهرداری تهران با توجه به مصوبه شهر دوستدار کودک تنظیم شود مثلا برای خرید اتوبوس با این نگاه که کودک چگونه از آن استفاده کند فکر کنیم و بعد خریداری انجام شود تا بعدا مجبور نشویم برای اصلاح آن کلی هزینه کنیم. مبنای کار ما همان مصوبات شهر دوستدار کودک است که قدری علمی تر با آن توجه می کنیم. کارهایی در راستای اجرای مصوبه تا کنون انجام شده است ولی رضایت از آنها نداریم.

به پیشنهاد آباد مقرر شد تا این جلسات ماهیانه برگزار شود و موضوع جلسه اول آن بررسی پژو هش هایی که تا کنون در این زمینه صورت گرفته واز نتایج آن برای پیشبرد اجرای مصوبه شهر دوستدار کودک استفاده شود باشد.

وی خاطر نشان کرد: نگاه ما ارزشیابی بالینی است ، باز خورد برنامه ها مشخص شود تقویم برنامه ها متناسب با فصل ، سن ، جنس کودک با فرآیند ۵ ساله آماده خواهد شد .

بر اساس این گزارش در پایان این نشست اعضا شورای راهبردی کودک و نوجوان به نتایجی از جمله :

۱- برگزاری فعالیت های حوزه کودک در شهرداری نشان دهنده اجرای مصوبات شهر دوستدار کودک نیست

۲- توجه به مقدمات اقتصادی طرح

۳- اجرای مصوبات بصورت زمانبندی اجرا

۴- اجرای مصوبات شهر دوستدار کودک با همکاری همه ارگان ها

۵- توجه به تهاجم فرهنگی و ایجاد فرهنگ شهروندی در کودکان

۶- ایجاد یک اتاق فکر برای اجرای مصوبات

۷- اجرای مصوبات شهر دوستدار کودک با محوریت شورای اسلامی شهر تهران و اولویت بندی اجرای مصوبات رسیدند.

رحماندوست در این جلسه تاکید کرد که اکنون وقت عمل است و برداشتن قدم ها ی اجرایی ، علاوه بر افزایش اعتماد اجرای مصوبه را رو به جلو هدایت می کند.

در پایان ابوالفضل رفیع نیز آمادگی اداره کل آموزش های شهروندی را برای پیگیری مصوبه شهر دوستدار کودک اعلام کرد.

منبع:مهر

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود