شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مرمت مسجد قزوینی تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از پایان عملیات مرمتی مسجد قزوینی تبریز خبرداد و گفت: این مسجد به صورت ویدئو کنفرانس و در قالب مراسم رونمایی از مرمت و ساماندهی ۶۰۰ مسجد و اماکن مذهبی تاریخی کشور، به بهره برداری می رسد.

راب محمدی افزود: همزمان با اجرای مراسم رونمایی از مساجد تاریخی و اماکن مذهبی کشور با حضور رئیس محترم جمهور در تهران، دستاورد مرمت‌های انجام گرفته در مساجد به صورت ویدئو کنفرانس ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه این مراسم افتتاحیه روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه در محل مسجد قزوینی انجام می گیرد، یادآور شد: مرمت این مسجد از سال ۹۰ آغاز شده بود، که با بازسازی قسمت‌های تخریب شده و اصلاح و مرمت به بهره برداری می رسد.

محمدی با اشاره به ویژگی‌های مسجد قزوینی خاطرنشان کرد: قدمت این بنا به دوره قاجاریه رسیده و جزو مساجد چهار ستونه سنگی این دوران محسوب می شود.

وی بانی و سازنده این مسجد را حاج یوسف قزوینی عنوان کرد و گفت: این مسجد خشتی با ۵۱۰ متر مساحت، از ۱۰ گنبد و چهار ستون سنگی تشکیل شده و در ضلع شمال شرقی مجموعه صاحب الامر تبریز قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به مرمت‌های صورت گرفته در این مسجد اظهار داشت: مرمت و اجرای طاق و گنبدها، احیای پایه ها، کف سازی، اجرای سیستم گرمایشی، سرویس‌های بهداشتی و نور و تاسیسات مسجد بخشی از آخرین مرمت‌ها در این بنا به شمار می روند.

محمدی یادآور شد: مرمت درب و پنجره‌های چوبی آخرین اقدامات مرمتی مسجد قزوینی‌ها بود که با اتمام آنها مسجد پس از افتتاح در اختیار همشهریان و نمازگزاران قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: مرمت مسجد قزوینی با مشارکت هیئت امنای محترم مسجد، خیرین مسجد ساز شهر تبریز منطبق بر معماری اسلامی و با حفظ و پایبندی به سنت و معماری اصلی بنا انجام گرفته است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

پایان نامه تراکم و سامان دهی فضای شهری (مورد مطالعه تبریز)

پایان نامه تراکم و سامان دهی فضای شهری (مورد مطالعه تبریز)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۶, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است پایان نامه تراکم و سامان دهی فضای شهری (مورد مطالعه تبریز) دانلود پایان نامه تراکم و سامان دهی فضای شهری (مورد مطالعه تبریز) – لینک ...
بررسی پدیده تمرکزهاي شغلی در مادرشهرهاي کشور؛ با تأکید بر مادرشهر تبریز

بررسی پدیده تمرکزهای شغلی در مادرشهرهای کشور؛ با تأکید بر مادرشهر تبریز

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اسفند ۲۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی پدیده تمرکزهای شغلی در مادرشهرهای کشور؛ با تأکید بر مادرشهر تبریز چکیده مقاله حاضر پدیده تمرکزهای شغلی و علل آن را در مادرشهرهای کشور ...
بررسي و تحليل نقش شهر جديد سهند در انتظام فضايي منطقه بزرگ شهري تبريز

بررسی و تحلیل نقش شهر جدید سهند در انتظام فضایی منطقه بزرگ شهری تبریز

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اسفند ۲۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی و تحلیل نقش شهر جدید سهند در انتظام فضایی منطقه بزرگ شهری تبریز چکیده شهرهای جدید در کشورهای مختلف برحسب ضرورت ها و کارکردها ...
ارزيابي ناپايداري در توسعه فضايي متروپل تبريز

ارزیابی ناپایداری در توسعه فضایی متروپل تبریز

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اسفند ۱۰, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است ارزیابی ناپایداری در توسعه فضایی متروپل تبریز چکیده متروپل تبریز بزرگترین مجتمع زیستی شمال غرب کشور است که به لحاظ موقعیت مکانی ویژه، از حوزه ...
اكولوژي ازدحام شهري در حواشي شهر تبريز

اکولوژی ازدحام شهری در حواشی شهر تبریز

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲۴, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است اکولوژی ازدحام شهری در حواشی شهر تبریز چکیده تمرکز جمعیت و فعالی ت های اقتصادی در مناطق شهری در وهله اول به بروز مس ا ...
جنبش پياده گستري، رويكردي نو در احياء مراكز شهري؛ مورد مطالعه پياده راه تربيت تبريز

جنبش پیاده گستری، رویکردی نو در احیاء مراکز شهری؛ مورد مطالعه پیاده راه تربیت تبریز

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است جنبش پیاده گستری، رویکردی نو در احیاء مراکز شهری؛ مورد مطالعه پیاده راه تربیت تبریز چکیده امروزه موضوع احیای بافتهای مرکزی شهرها و توسعه پایدار ...