شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

بازسازی بافت فرسوده حرم رضوی

معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد گفت: در ۱۵ سال اخیر بازسازی بافت فرسوده حرم مطهر رضوی ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

محمدرضا حسین‌نژاد در نشست خبری که در شهرداری مشهد برگزار شد، در ارتباط با طرح جامع شهر مشهد اظهار داشت: طرح جامع شهر مشهد بعد از تصویب در کمیته برنامه‌ریزی استان، چارچوب آن در شورای شهرسازی نیز به تصویب رسید. وی افزود: تامین آب شهر مشهد و بحث جمعیت این شهر نیاز به نظر مجدد کمیته فنی دارد که تا یک ماه دیگر مجدد در شورای شهرسازی مطرح شود.

جمعیت شهر مشهد به بیش از ۳ میلیون نفر می‌رسد

معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد ادامه داد: در طرح جامع شهر مشهد، جمعیت سه میلیون نفر در نظر گرفته شده و تمام حاشیه‌های فعلی شهر مشهد در محدوده داخلی شهر قرار می‌گیرند البته بحث توانمندسازی، این مناطق نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

حسین‌نژاد در پاسخ به سؤالی در ارتباط با حریم مشهد، گفت: ما به دنبال آن هستیم که حریم مشهد را مشخص کنیم و امیدوارم با تصویب طرح جامع حریم مشهد حتی یک متر زمین بلا استفاده وجود نداشته باشد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری از خبرنگار فارس در ارتباط با موارد اختلافی در طرح جامع شهر مشهد، بیان کرد: شهر مشهد با شهرستان طرقبه شاندیز ۶۰۰ هکتار همپوشانی و ۵ هزار هکتار نیز با حریم آن همپوشانی دارد که این اراضی با تصویب شورای شهرسازی به احتمال فراوان برای فضای سبز در نظر گرفته می‌شوند.

این مسئول در مورد بهسازی پیاده‌روهای شهر مشهد گفت: بنای ما بر این است که پروژه‌های نیمه تمام بهسازی پیاده‌روها را کامل کنیم و در حقیقت اولویت ما در ارتباط با عبور و مرور از پیاده‌روها است و هیچ محدودیتی روی عرض خیابان‌ها نداریم.

۱۰ درصد از کل بافت‌های فرسوده کشور در مشهد وجود دارد

معاون شهرسازی و معماری شهردار مشهد با بیان اینکه ۱۰ درصد از کل بافت‌های فرسوده کشور در مشهد واقع شده‌ است، گفت: در حال حاضر ۲۰ درصد از بافت فرسوده آبکوه تملک شده و بخشی از بافت عامل نیز احیا شده و بازسازی بافت فرسوده حرم رضوی نیز در ۱۵ سال اخیر ۵۴ درصد رشد داشته است.

حسین‌نژاد در پاسخ به سؤالی در مورد طرح تفصیلی شهر مشهد تصریح کرد: این طرح تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت داشته و ۳۰ مورد باقی‌مانده نیز در ارتباط با موارد اختلافی با شهرستان طرقبه شاندیز است که با تصویب طرح جامع شهر مشهد در شورای شهرسازی، طرح تفصیلی نیز در پنج ماه آینده به تصویب می‌رسد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...