همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

ابهام در بازسازی سینمای کاخ گلستان

نخستین سینمای حکومتی کاخ گلستان قرار بود در این کاخ راه اندازی شود به همین منظور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سال گذشته با اعطای بودجه یک میلیاردی برای آن موافقت کرد اما پرونده این پروژه در کاخ گلستان معطل مانده است.

مدیر سابق کاخ گلستان بر این باور بود که زیر مجموعه تالار سلام این کاخ محوطه ای سینمایی از دوران مظفرالدین شاه بود که یک بار در دوره پهلوی بازسازی شده است. به همین منظور کارهای تاسیساتی و مرمت دوباره این بخش از کاخ گلستان در دستور کار قرار گرفت و برای تبدیل شدن آن به پاتوق سینمای ایران به یک میلیارد تومان بودجه کمکی نیاز داشت.

اعلام این طرح به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باعث شد تا سال گذشته وزیر فرهنگ از این بخش کاخ گلستان بازدید و موافقت خود را برای اعطای این بودجه و تجهیز امکانات آن اعلام کند منتها هنوز بعد از یک سال تکلیف این بخش از کاخ گلستان نه تنها مشخص نشده بلکه از آن به عنوان انبار استفاده می شود.

در این باره، یکی از کارشناسان میراث فرهنگی به خبرنگار مهر گفت: هنوز اطلاعات دقیقی درباره اینکه آیا واقعا این مجموعه سینما بوده است یا نه وجود ندارد اما می تواند به عنوان یکی از پاتوق های سینمایی مطرح شود.

معطل ماندن بخش سینمای حکومتی در کاخ گلستان با توجه به اینکه پرونده این کاخ امسال در سازمان جهانی یونسکو برای قرار گرفتن در فهرست میراث جهانی به شور گذاشته می شود، یکی از ابهامات درباره پروژه های مطالعاتی و مرمتی این کاخ به شمار می آید.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)