همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

رعایت قوانین توسعه مناطق شهری

معاون وزیر راه و شهرسازی، رعایت قوانین و مقررت در راستای توسعه مناطق شهری به ویژه در استان های همچون کردستان را ضروری عنوان کرد.

پیروز حناچی در جریان بازدید از مناطق حاشیه و بافت های فرسوده شهرستان مریوان که با همراهی شماری از مدیران کل و همچنین مسئولان این شهرستان صورت گرفت، بیان کرد: رعایت قوانین و مقررات در راستای توسعه مناطق شهری یک امر لازم و ضروری است.

وی با اشاره به وضعیت بافت های فرسوده و مناطق حاشیه نشین در شهر مریوان ادامه داد: به منظور ساماندهی وضعیت موجود و در راستای الحاق زمین های مسکن ادارات به کارکنان دولت می بایستی قبل از توسعه فضای مسکونی فضای خدماتی در نظر گرفته شود.

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: توسعه فیزیکی هر شهری باید متناسب با میزان فضای آموزشی، فرهنگی و درمانی و بهداشتی آن باشد و باید تمامی اقدامات برنامه ریزی شده و مطابق با قوانین موجود ارائه گیرد.

وی اظهار داشت: شهرداری و شورای شهر مریوان به منظور افزایش سرانه فضای سبز این شهر باید زمین های زیادی را به تملک خود بگیرند و این امر تنها با همکاری مردم با این نهاد مردمی و عمومی میسر خواهد بود.

حناچی افزود: در امر ساخت و ساز باید موازین شهرسازی و قوانین و مقررات آن در بحث های توسعه شهری رعایت شود و همچنین حقوق شهرداری، مردم و ادارات خدمات رسان نیز در اولویت آن قرار گیرند.

فرماندار شهرستان مریوان نیز در این بازدید با اشاره به میزان ساخت و سازهای غیر مجاز در این شهرستان به ویژه طی چند سال اخیر گفت: متاسفانه به دلایلی میزان رشد ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهر بسیار زیاد بوده و اگر با مدیریت جهادی و عزمی راسخ با این موضوع برخورد نشود در سالهای آینده این روند با شدت بیشتری ادامه پیدا می کند.

محمد فلاحی عنوان کرد: خوشبختانه مدیریت جدید شهرداری مریوان با همکاری اعضای شورای اسلامی شهر در بحث پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز فعال عمل کرده و تا به حال نیز توانسته اند این امر را به عنوان یک فرهنگ عامه پسندانه به مردم اهداء کنند.

شهردار مریوان نیز در این بازدید با اشاره به اشباع شدن این شهر اظهار داشت: کمبود زمین مسکونی و تبدیل زمین های کشاورزی و تفکیک آن از سوی مالکین برای استفاده در امر ساخت مسکن باعث توسعه ناموزون شهر شده که این امر ضرورت رسیدگی و ساماندهی وضعیت موجود را دوچندان می کند.

فواد کریمی عنوان کرد: انتظار می رود که مشخص کردن حریم قانونی و محدوده شهر یکی از اولویت های دولت در استان کردستان باشد چرا که اگر به زودی این حریم به مردم شناسایی نشود با تخریب زمین های ملی روبرو خواهیم شد.

وی افزود: حفظ وضعیت موجود و ارتقای سطح فضاهای فرهنگی، آموزشی و پزشکی از اولویت های کاری شهرداری مریوان است که این امر هم بدون دانست حریم قانونی و محدوده شهر میسر نخواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان نیز هدف از این سفر دو روزه معاون وزیر راه و شهرسازی به استان کردستان را بررسی مشکلات طرح‌های تفصیلی و نحوه اجرای مصوبات شورای عالی شهرسازی کشور در این استان به ویژه شهرهای بانه، سقز، مریوان و سنندج اعلام کرد.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی) به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی منطقه‌ای و مسائل آن به نگارش درآمده است، به تئوری‌های منطقه‌ی خلاق و چگونگی کاربست آنها در ساحت عمل نگاهی تازه و متفاوت افکنده است. نویسنده در فصل نخست به ارائه تبیینی دقیق از مفاهیم و تئوری‌های منطقه خلاق می‌پردازد و در فصل دو، ضمن بیان دیدگاه‌های اندیشمندان مطرح حوزه پایداری، این مفهوم را در ارتباط با محیط‌زیست مورد بحث و بررسی قرار می‌‌دهد.فصل سوم و پایانی کتاب نیزبه نحوه عینی‌سازی این نظریات و مفاهیم در مطالعه…

  فایل
  دانلود
 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود