همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: Info@Shahrsazionline.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Googel+ : shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

تدوین اسناد شهری بر پایه سند ملی

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های اصلی ادارت کل راه و شهرسازی در سال آینده تدوین اسناد شهری بر پایه سند ملی است، گفت: باید شهرداری‌های سراسر کشور در امر بازآفرینی بافت‌های نابسامان شهری محور قرار گیرند.

محمد سعید ایزدی با بیان اینکه بستر های لازم برای بازآفرینی محلات هدف فراهم شده است، گفت: خوشبختانه فضای همکاری با سازمان‌های نوسازی شهری بوجود آمده است و این امر می‌تواند نقطه عطفی در بهسازی و نوسازی بافت‌های هدف به شمار رود.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران خواستار همکاری و مشارکت بیشتر شهرداری‌های سراسر کشور در باز آفرینی شهری بافت‌های هدف شد و افزود: باید نقش و جایگاه دولت و شهرداری در عرصه بازآفرینی محلات هدف مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه تغییر روحیه و ماهیت برنامه‌ها از توجهات کالبدی صرف به فضای اجتماعی و غیر کالبدی و توجه به کیفیت ساخت و ساز از موضوعات در دستور کار است، بیان کرد: بی توجهی به کیفیت و غفلت به ساختارهای کیفی باعث شده در بسیاری از ساخت و ساز های شهری شاهد تولید بافت‌های نابسامان و ناکارآمد جدید باشیم.

ایزدی توجه به مقوله کیفیت در ساخت و سازها را یکی از ماموریت‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی دانست و گفت: شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با ابزارهایی مانند مذاکره با سازمان نظام مهندسی و ایجاد یک فضای کنترل و همچنین از طریق تعریف کارگروه‌ها برای تهیه دستورالعمل و ضوابط راهنما کوشیده تا موضوع کیفیت را عملیاتی کند.

وی با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های اصلی ادارت کل راه و شهرسازی در سال آینده تدوین اسناد شهری بر پایه سند ملی است، افزود: امیدواریم در سال آینده هماهنگی بیشتری بین دستگاه‌های مدیریت شهری صورت گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید شهرداری‌های سراسر کشور در امر بازآفرینی بافت‌های نابسامان شهری محور قرار گیرند، اظهار داشت: اگر توجه و برنامه‌های دولت در سطح مقیاس محله‌ای تعریف شود، علاوه بر انسجام بیشتر در کارها خدمات به مردم در این مناطق نیز از کیفیت بیشتری پیدا می کند.

ایزدی با اشاره به ساخت ۵ هزار واحد مسکن در محدوده بافت‌های هدف شهر تبریز به عنوان طرح اسکان پایا، گفت: در جمع‌بندی از تجربیات گذشته به این نتیجه رسیدیم که برای رسیدن به یک مفهوم مشارکت واقعی لازم است نقش گروه‌های مختلف در مدیریت شهری بطور روشن در یک برنامه تعریف شود.

وی با بیان اینکه دولت بجای دخالت مسقیم در بازآفرینی شهری بافت‌های هدف، نقش اصلی خود یعنی سیاست گذاری و تسهیل گری و ارائه بسته‌های تشویقی مانند ارایه وام (ودیعه اسکان موقت – وام نوسازی) کمک به راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری در محلات هدف، اطلاع رسانی دقیق و شفاف را ایفا کند.

شهرداری‌ها با ارائه بسته‌های تشویقی مانند تخفیفات در عوارض و تراکم نفش مهمی در بهسازی محلات هدف دارند، اظهار داشت: شهرداریها علاوه بر هدایت دفاتر تسهیل گری می‌توانند با کمک دستگاه‌های مدیریت شهری زیر ساخت‌ها و توسعه خدمات شهری لازم را در مناطق هدف بازآفرینی شهری فراهم کند.

وی نقش استانداران و معاونت‌های عمرانی استان‌ها را در بازآفرینی بافت‌های هدف عمران و بهسازی بسیار مهم خواند و گفت: استانداران و معاونت های عمرانی در استانها باهماهنگی بین دستگاه‌های مدیریت شهری می‌توانند بهسازی و نوسازی بافت‌های نابسامان شهری را در اولویت اقدامات قرار دهند.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | تیر ۱۸, ۱۳۹۶

  کتاب منطقه خلاق و پایداری (نگاهی به شکل گیری عملی) به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی منطقه‌ای و مسائل آن به نگارش درآمده است، به تئوری‌های منطقه‌ی خلاق و چگونگی کاربست آنها در ساحت عمل نگاهی تازه و متفاوت افکنده است. نویسنده در فصل نخست به ارائه تبیینی دقیق از مفاهیم و تئوری‌های منطقه خلاق می‌پردازد و در فصل دو، ضمن بیان دیدگاه‌های اندیشمندان مطرح حوزه پایداری، این مفهوم را در ارتباط با محیط‌زیست مورد بحث و بررسی قرار می‌‌دهد.فصل سوم و پایانی کتاب نیزبه نحوه عینی‌سازی این نظریات و مفاهیم در مطالعه…

  فایل
  دانلود
 • کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۵

  کتاب معرفی مهمترین ماهواره های سنجش از دور در منابع زمینی

  فایل
  دانلود
 • کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  کتاب نمونه ای از طراحی شهری
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اسفند ۲۰, ۱۳۹۴

  کتاب نمونه ای از طراحی شهری

  فایل
  دانلود
 • کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۴, ۱۳۹۴

  کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  کتاب خوشه ها و جهانی شدن
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۳, ۱۳۹۴

  کتاب خوشه ها و جهانی شدن - توسعه شهری و اقتصاد منطقه ای - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب خوشه ها و جهانی شدن - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب فضاهای امید
  کتاب فضاهای امید
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۲, ۱۳۹۴

  کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب فضاهای امید - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود
 • کتاب دلیل طراحی شهر
  کتاب دلیل طراحی شهر
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | بهمن ۲۱, ۱۳۹۴

  کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب دلیل طراحی شهر - پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین

  فایل
  دانلود