شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

طرح تفصیلی نهاوند نیازمند بازنگری

نایب رئیس شورای شهر نهاوند با بیان اینکه طرح تفصیلی و جامع نهاوند به عنوان سند توسعه و نقشه راه شهرداری و برای توسعه شهر تهیه شده است، گفت: این سند به دلایل نقص موجود در جامع نگری، نیازمند بازنگری است.

محمد صامد جهانیان گفت: برای رسیدن به یک شهر توسعه یافته باید طرحهای توسعه به صورت همه جانبه در ابعاد فرهنگی، تفریحی و ورزشی طراحی و تدوین شود که طرحهای جامع و تفصیلی می تواند این هدف عمده را برآورده سازد.

جهانیان داشتن برنامه و نقشه راه را از عوامل مهم و تاثیر گذار بر روند توسعه شهر ذکر کرد و گفت: یکی از دلایل توسعه شهری علاوه بر رفع محدودیت های اعتباری و توزیع مناسب اعتبارات، برنامه ریزی هدفمند است که این برنامه در قالب تهیه سند چشم انداز و سند توسعه تعریف می شود.

وی ادامه داد: شهر نهاوند مشکلات عدیده ای دارد که برای توسعه آن و رفع تنگناهای موجود، برنامه ای جامع نیاز است اما متاسفانه سند توسعه نهاوند آنگونه تنظیم نشده که معضلات شهری را کاهش دهد. نایب رئیس و سخنگوی شورای شهر نهاوند اظهار داشت: مهمترین عیبی که در سند توسعه جامع شهر نهاوند دیده می شود، کاهش دادن محدوده شهر، کاربریها و ضوابط تراکم است که باید در این زمینه تجدید نظر شود.

محمد صامد جهانیان بیان داشت: درسند توسعه شهری ،جامع نگری لازم در خصوص سرانه های شهری مانند سرانه های فرهنگی، ورزشی ،تفریحی به عمل نیامده و در برخی موارد جانمایی اماکن فرهنگی در آن لحاظ نشده است.

جهانیان با اشاره به این موضوع که نقش مهم و حیاتی شورای شهر در جهت دادن به فعالیت های شهرداری و همسو کردن آن با عمران و آبادانی شهر و اجرایی کردن انتظارات مردم انکار ناپذیر است، افزود: ما به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر، سوگند یاد کرده‌ایم که از حق و حقوق شهروندان دفاع کنیم و اگر در این خصوص، کم‌توجهی کنیم در قبال سوگندی که یاد کرده‌ایم، مسئول هستیم.

وی عنوان کرد: با تصویب بودجه ۲۵ میلیارد تومانی شهرداری نهاوند در سال آینده افق و چشم انداز توسعه شهری نهاوند ترسیم می شود چراکه نگاه شورای شهر به بودجه سال آینده شهرداری نهاوند یک نگاه تخصصی برای تحقق آن بوده است. نایب رئیس و سخنگوی شورای شهر نهاوند گفت: بیشترین منبع درآمد و تحقق بودجه شهرداری منابع پایدار است که عوارض نوسازی، کسب و پیشه و پسماند نیز از محل درآمدهای پایدار محسوب می شود.

جهانیان در مورد موانع ۱۰ ساله عدم بهره برداری از ترمینال جدید شهر نهاوند گفت: متاسفانه از روز اول جا نمایی مکان احداث ترمینال اشتباه بوده است اما در حال حاضر برای افتتاح این پروژه باید اول راه های ورودی و خروجی ترمینال تغییر کند.

جهانیان وجود بافت فرسوده و قدیمی، خیابانهای کم عرض و قدیمی، ترافیک، سد معبر و عدم اجرای پروژه های مهم شهری را از مهمترین مشکلات شهر نهاوند بیان کرد و گفت: برای حل این مشکلات نیاز به برنامه و اجرای صحیح آن است که شورای شهر نهاوند این مراحل را انجام داده است.

وی گفت: نظام شورایی یک نظام قوی و موثر برای مدیریت کارهای شهری و مدیریت برنامه های شهری است که مهمترین اولویت آن برنامه ریزی و داشتن اطلاعات درست از آسیب شناسی مشکلات شهر است.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...