شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مدیریت مستقل در اراضی عباس آباد

رؤسای کمیسیون های فرهنگی و شهرسازی شورای شهر تهران ضمن تأکید بر مدیریت یکپارچه و مستقل بر اراضی عباس آباد، نگاه ملی را لازمه پیشبرد طرح ها و برنامه های جامع در این اراضی عنوان کردند.

حجت الاسلام ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، دکتر محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی و جمعی از کارشناسان کمیسیون های مختلف شورای شهر تهران در جلسه ای مشترک با مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت نوسازی عباس آباد درجریان وضعیت اداره اراضی عباس آباد و پروژه های واقع در آن قرار گرفتند.

اردشیر نوریان، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد نیز با تشکر از اعضای شورای شهر تهران به واسطه توجه ویژه به اراضی عباس آباد تأکید کرد: مدیریت یکپارچه و مستقل در اراضی می تواند علاوه بر جذب سرمایه ها و اعتبارات سرعت انجام فعالیت ها و پروژه های عمرانی را افزایش داده و زمینه و بستر لازم برای تحقق هرچه سریع تر قطب فرهنگی و گردشگری را فراهم کند.

در این جلسه همچنین معاونین شرکت نوسازی ضمن ارائه گزارشی مشروح از تاریخچه و وضعیت اراضی عباس آباد در دوره های مختلف عملکرد حوزه های مختلف شهرسازی، ساخت و ساز پروژه ها، پیشرفت عملیات عمرانی ، بودجه و اعتبارات را تشریح کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر در این جلسه اراضی عباس آباد را یکی از ارزشمند ترین مناطق تهران عنوان کرد و افزود: یکی از مشکلات موجود در این منطقه تملک اراضی توسط دستگاه های مختلف است که در این زمینه باید با رایزنی با نهاد های بالادستی حکومتی در جهت حل آنها اقدام کرد.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از مدیریت واحد در این اراضی یادآور شد: پیشرفت پروژه ها و تکمیل طرح ها جذابیت را در این منطقه افزایش خواهد داد که موجب می شود برخی نهاد ها و دستگاه ها به چشم طمع به این اراضی نگاه کنند.

ناصحی همچنین افزود: مجموعه ای از ناهماهنگی ها به مدیریت و در نهایت اهداف نهایی اراضی عباس آباد آسیب می زند که شورای شهر و در مجموع مدیریت شهری در این زمینه قول مساعد جهت کمک و همکاری خود را در جهت پاسخگویی به مطالبات رهبر معظم انقلاب اعلام می کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر نیز با تقدیر از عملکرد و نوع نگاه شرکت نوسازی عباس آباد در حوزه شهرسازی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری دومطالبه جدی را در حوزه های فرهنگ و معماری ایرانی و اسلامی مطرح کردند که مجموعه مدیریت شهری باید در این زمینه های قدم های جدی بردارد.

وی افزود: این اراضی نقش مهمی در پالایش هوای تهران دارد که در این زمینه باید از رهنمود های مقام معظم رهبری و نیز نقش مرحوم کازرونی وزیر مسکن وقت در تعریف اراضی به عنوان پهنه سبز فرهنگی سپاسگزاری کرد.

سالاری با اشاره به برگزاری جلسه مشترک شورای شهر با وزارت مسکن تصریح کرد: این اراضی انحرافی را از اهداف کلان خود نداشته و باید دولت، شهرداری تهران و شورای شهر با نگاهی ملی از مدیریت یکپارچه و مستقل در این اراضی حمایت کنند تا شرکت نوسازی تنها ارائه کننده خدمات و واگذار کننده اراضی نباشد.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...