شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

بازنگری طرح تفصیلی شهر همدان

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: بازنگری طرح تفصیلی شهر همدان در دستور کار اداره کل راه وشهرسازی استان همدان قرار گرفته است.

محمدحسین مرادی اظهار کرد: بازنگری طرح تفصیلی شهر همدان در دستور کار قرار دارد. وی با اشاره به دلایل بازنگری این طرح افزود: شکل بافت ناموزون کالبدی شهر همدان طی سال‌های اخیر و معضلات موجود در شهر از دلایل بازنگری این طرح است.

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان افزود: معضل ترافیک و حمل و نقل درون‌شهری و تعداد کم اماکن عمومی برای کاربری‌های فرهنگی و اجتماعی و وضعیت سیستم جمع‌آوری آبهای سطحی و فاضلاب از دیگر دلایل این امر است.

وی اضافه کرد: موضوع پارکینگ خودروها، تداخل مأموریت‌های سازمان‌های خدمات‌رسان با شهرداری و از طرفی دیگر پراکندگی، فشردگی و تراکم واحدهای ساختمانی و ساخت و سازهای غیر مجاز و حاشیه‌نشینی از دلایل دیگر بازنگری طرح است.

مرادی یادآور شد: ناموزون و تنش‌زا بودن سیما و منظر شهر و نداشتن معماری مناسب مسائلی است که با وجود طرح‌های جامع و تفصیلی، جوامع شهری از جمله شهر همدان به آن مبتلا است.

وی تصریح کرد: به دلیل تأکید بیش از حد بر معیارهای کمی و یکسان‌سازی الگوها، عدم توجه به مشارکت شهروندان و توانمندی شهرداری‌ها و عدم توجه به طراحی شهری در طرح‌های توسعه شهری این بازنگری باید انجام می‌شد.

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی همدان ادامه داد: عدم توجه به بازتاب‌های اقتصادی برنامه‌های آتی شهر، تقابل برنامه‌ریزی جامع شهری با برنامه‌ریزی کالبدی، عدم توجه به تلفیق اهداف کالبدی با اهداف محیطی، اقتصادی و اجتماعی و عدم پویایی و انعطاف‌پذیری برخی طرح‌ها باعث بازنگری این طرح شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیگیری‌های لازم و مکاتبات در زمینه تأمین منابع مالی و اعتبار مورد نیاز برای انتخاب مشاور ذیصلاح در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم در اوایل سال آینده شاهد آغاز طرح تفصیلی همدان باشیم.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...