همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

رویکردی نو در شهرهای جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: شهرهای جدید با رویکردی نو در دستور کار دولت است و این شهرها با محوریت مردم احداث می شوند.

محسن نریمان با اشاره به سیاست ایجاد شهرهای جدید در دولت یازدهم افزود: رویکرد ما مردم محور است و با توجه به برنامه جامع در شمال و مرکز کشور، اقدام به ایجاد شهرهای جدید پر جاذبه خواهیم کرد تا بخش خصوصی به سرمایه گذاری در این شهرها ترغیب شوند.

وی ایجاد شهرک های دانشگاهی، توریستی، ورزشی و تفریحی را از جمله برنامه های دولت در این خصوص عنوان کرد و افزود: با این اقدام به حل مشکلات شهرهای بزرگ کمک خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: رویکرد جدید ما این است که شهرهای جدید را به بخش خصوصی بدهیم که آنها نیز در این خصوص اقبال نشان داده اند تا نسبت به شهرک سازی و ایجاد شهرک های دانشگاهی، علمی و توریستی اقدام کنند. وی ادامه داد: برای حمایت از حضور بخش خصوصی در شهرهای جدید، مصوبات شورای عالی شهرسازی اخذ شده است و با این اقدام سرریز جمعیتی کنترل خواهد شد.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران از ایجاد شهرهای جدید در شمال و مرکز کشور خبر داد و گفت: دولت در قالب طرح مسکن حمایتی تا مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان وام به مردم پرداخت می کند. وی با بیان اینکه، در شهرهای جدید ۴۱۶ هزار و ۶۷۶ واحد مسکن مهر در حال احداث است، افزود: ۷۲ هزار مسکن مهر در شهرهای جدید نیز آماده است که زیرساخت های آن با وجود پرداخت هزینه انشعاب، اجرایی نشده است.

نریمان با بیان اینکه، به طور میانگین ۷۰ درصد این واحدها پیشرفت فیزیکی داشته اند، افزود: ۳۰۵ هزار واحد مسکونی در قالب تفاهم سه جانبه مسکن مهر احداث شده اند و ۷۴ هزار واحد به صورت تعاونی و ۳۶ هزار واحد به صورت خود مالکی در حال احداث هستند. وی با بیان این که، در ۱۴ استان کشور شهر جدید وجود دارد که در ۱۲ استان آن مسکن مهر نیز احداث شده است خاطر نشان کرد: ۱۶۶ هزار واحد از مجموع ۴۰۰ هزار واحد مسکن مهر به مرحله نازک کاری رسیده اند و حدود ۷۸ هزار واحد را افتتاح و ۱۶ هزار و ۳۷۶ واحد نیز آماده تحویل داریم.

نریمان گفت: یک شهر جدید به نام تیس در کنار دریا در منطقه چابهار پیشنهاد شده تا واحدهای ویلایی در آنجا ساخته شوند، بنابراین از هم اکنون اعلام می کنم که در این شهر ویلاسازی خواهیم کرد که با استقبال مردم همراه خواهد شد.

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید، در خصوص مترو پرند نیز گفت: در صورتی که اعتبار این طرح تامین شود، مترو پرند سال آینده به بهره برداری می رسد. وی افزود: مطالعات طرح مترو پردیس نیز انجام شده است و در صورتی که اعتبار مترو هشتگرد نیز فراهم شود، یک سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...