همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

زمانبندی وقوع زلزله های بزرگ کشور

رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی و رئیس کنفرانس ملی مدیریت بحران و HSE گفت: به طور میانگین هر سه تا پنج سال یک زلزله با بزرگای بالای پنج در مقیاس ریشتر در کشور رخ می‌دهد.

مهندس سیدعباس جزایری افزود: کشورما جزو کشورهای بلاخیز دنیاست که هر ساله با بلایی همچون سیل، خشکسالی و زلزله روبروست، ازاین رو پژوهشکده سوانح طبیعی جهت رفع نیاز نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده در زمینه پیشگیری و مقابله با سوانح و بلایا و نیز ارتقاء دانش علمی و بازآموزی آنها در کشور و برای پاسخگویی به نیاز ادارات، سازمان‌ها و نهادهای درگیر در مدیریت سوانح و بلایا در تامین نیروی انسانی و افزایش توانایی و قابلیت‌های مهارتی آنها اقدام به تاسیس و راه اندازی مرکز آموزش عالی سوانح طبیعی نموده است.

وی با بیان اینکه تا کنون ۲۲۰ طرح پژوهشی توسط این پژوهشکده اجرا شده که از شاخص ترین آنها طرح جامع مطالعات خطرپذیری در استانها، طرح مطالعات آسیب پذیری پل‌های تهران، حوادث جاده‌ای و آلاینده‌ها می‌باشد، اظهار کرد: هم اکنون ۲۵۰۰ دانشجو در گروه‌های آموزشی مختلف از جمله مدیریت امداد در سوانح، آتش نشانی، محیط زیست، مقاوم سازی و بازسازی، معماری و شهرسازی در مقطع کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول فعالیت هستند.

وی هدف از اجرای برنامه‌های آموزشی را ارائه نتایج مطالعات و تحقیقات انجام شده به منظور تبادل اطلاعات و آشنایی متخصصان، مهندسان، طراحان، تکنسین‌ها و سایر اقشارجامعه با آخرین دستاوردهای علمی، فنی و نیز روزآمد ساختن اطلاعات و ارتقای دانش فنی جامعه مهندسی و درنهایت برقراری تعامل میان محافل علمی و تحقیقاتی و مرکز اجرایی کشور عنوان کرد.

رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی ادامه داد: در همین راستا با ارائه آموزش‌های تخصصی و فوق تخصصی در زمینه‌های مدیریت سوانح و بلایا، بازسازی و بازتوانی پس از سوانح سعی نموده بعنوان قطب آموزشی موثر کشور در اطلاع رسانی و ایجاد تعامل بین مدیران و کارشناسان نقش قابل توجهی داشته باشد.

رئیس کنفرانس ملی مدیریت بحران و HSE افزود: برگزاری کنفرانس‌هایی از این قبیل می‌تواند به آگاهی دادن و آموزش مدیران و کارشناسان در بخش‌های مختلف ساخت و ساز، ابنیه، راه و تاسیسات زیربنایی نقش موثری در کاهش خطرپذیری داشته باشند و مهمتر از همه در آموزش و فرهنگسازی جامعه در برابر خطرات موثر باشد. وی در پایان خاطرنشان کرد: کنفرانس ملی مدیریت بحران و HSE امسال در چهارم و پنجم دی ماه امسال جاری به مناسبت دهمین سالگرد زلزله بم برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش، علاقمندان جهت کسب اطلاعات بییشتر می‌توانند با شماره تلفن ‌۸ -۴۴۹۹۱۱۶۷ و یا به سایت www.dmhse.ir مراجعه نمایند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

تحلیل اثر زلزله بر سازه های بلند شهری با تاکید بر تحلیل دینامیکی پوسته های صاف

تحلیل اثر زلزله بر سازه های بلند شهری با تاکید بر تحلیل دینامیکی پوسته های صاف

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۲, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
نقش معماران بر عملکرد لرزه ای ساختمان های میان مرتبه متعارف با بهره گیری از تجارب زلزله های گذشته

نقش معماران بر عملکرد لرزه ای ساختمان های میان مرتبه متعارف با بهره گیری از تجارب زلزله های گذشته

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آبان ۱۹, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
تحلیل آمادگی واکنش و رویارویی خانوارهای شهر سیرجان در برابر خطر زلزله

تحلیل آمادگی واکنش و رویارویی خانوارهای شهر سیرجان در برابر خطر زلزله

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آبان ۶, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
ویژگی های مرتبط با کالبد و مصالح در ساختمان های مهم شهری از دیدگاه پایداری در برابر زلزله

ویژگی های مرتبط با کالبد و مصالح در ساختمان های مهم شهری از دیدگاه پایداری در برابر زلزله

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ خرداد ۴, ۱۳۹۵ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است ویژگی های مرتبط با کالبد و مصالح در ساختمان های مهم شهری از دیدگاه پایداری در برابر زلزله
پایان نامه رابطه ساخت اجتماعی شهرها و آسيب‌پذيری در برابر زلزله (مطالعه موردی: محلات کلانشهر تهران)

پایان نامه رابطه ساخت اجتماعی شهرها و آسیب‌پذیری در برابر زلزله (مطالعه موردی: محلات کلانشهر تهران)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اسفند ۴, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است پایان نامه رابطه ساخت اجتماعی شهرها و آسیب‌پذیری در برابر زلزله (مطالعه موردی: محلات کلانشهر تهران) محمود قدیری تربیت مدرس دکتری جغرافیا و برنامه ریزی ...
بررسي ابعاد پيشگيري از بحران زلزله (مطالعه موردي: شهر بابل)

بررسی ابعاد پیشگیری از بحران زلزله (مطالعه موردی: شهر بابل)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اسفند ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی ابعاد پیشگیری از بحران زلزله (مطالعه موردی: شهر بابل) چکیده یکی از موضوع هایی که بیشتر شهرهای جهان با آن دست به گریبانند، موضوع ...