پیاده روی به عنوان یکی از شیوه های حمل و نقل

گرچه پیاده روی یک نوع ورزش است، اما در بسیاری از کشورها پیاده روی (walking) بخشی از سفرهای روزانه درون شهری را تشکیل می دهد. به نحوی که برمبنای آن آمار و اطلاعات استخراج می کنند و در کنار ذکر سهم هر یک از شیوه های حمل و نقل در شکل دهی سفر روزانه، آمار پیاده روی را هم ذکر می کنند.

بخشی از پیاده روی ها الزامی هستند مثلا” حرکت از منزل به سمت ایستگاه اتوبوس،? مترو یا تاکسی اجتناب ناپذیر است. اما برخی از آنها را شهرداری ها تعمدا” ایجاد می کنند. مثلا” یک خیابان را به پیاده راه تبدیل می کنند و در اطراف آن فضاهای سبز ، رودخانه یا دریاچه های مصنوعی ، فروشگاه های زیبا و متنوع و نیمکت های فراوان و زیبا قرار می دهند تا جائیکه مردم علی رغم اینکه می دانند از مسیر دیگر زودتر به ایستگاه های سواره رو می رسند، اما ترغیب به عبور از این پیاده راه می شوند. حتی گاهی یک خیابان و یا بزرگراه را حذف کرده و کلا” آنرا تبدیل به پیاده راه می کنند! در اینگونه موارد یا برای آن معبر جایگزین زیرزمینی یا در جای دیگر می سازند و یا هیچ جایگزینی نمی سازند.

به هرحال به نظر می رسد روی۠به عنوان یکی از شیوه های سفرهای درون شهری باید در شهرهای ما نیز مورد توجه قرار گیرد.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0