طرح مفهومی خانه نخست‌وزیر استرالیا +عکس

معماران شهر سیدنی مفهوم “خانه‌ای که طغیان می‌کند” را به عنوان جایگزینی برای مکان مسکونی رسمی نخست‌وزیر استرالیا ارائه دادند.

منزل کنونی نخست‌وزیر این کشور “لوج” نام دارد و در سال ۱۹۲۵ ساخته شده است. دانشگاه کانبرا و نمایشگاه طراحی استرالیا به مناسبت سالگرد مراسم‌ و جشن‌های شهر کانبرا، از معماران خواستند مدل‌ها ییشنهادی خود برای سکونتگاه جدید نخست‌وزیر را ارائه دهند.

«معماران دیگر» نام شرکتی است که در سیدنی واقع شده و مفهوم «خانه‌ای که طغیان می‌کند» را ارائه داده است. این شرکت تحقیقات تاریخی را در زمینه اصلیت و خاستگاه کانبرا انجام داد و دریافت که مکان این شهر که روی دریاچه خالی و خشک طراحی شده، از پیشنهاد چارلز کوتلر معمار و هنرمند الهام گرفته است.

طرح کوتلر بزرگ‌ترین جزیره استرالیا را روی دریاچه تقریبا خشک اما مستعد سیلاب Lake George قرار داد و مکان کانبرای مدرن نزدیک رودخانه مونگولا به عنوان نقطه‌ای مطلوب انتخاب شد.

«معماران دیگر» با الهام از طرح کوتلر به عنوان نقطه آغازین، برای طراحی سکونتگاه آتی نخست‌وزیر استرالیا از دریاچه مجاور استفاده ‌کرد و این طرح امکان محو یا ظاهر‌کردن ساختمان مطابق میل را فراهم می‌کند. «خانه بالایی» متعلق به «خانه‌ای که طغیان می‌کند»، پوسته تپه را اشغال می‌کند؛ این خانه بر این طرح سایه افکنده و قرار است میزبان بسیاری از کارکردهای ایالتی باشد.

«خانه پایینی» نیز شامل سکونتگاه خصوصی نخست‌وزیر به علاوه تعدادی از سوئیت‌ها برای مهمان‌هاست. یک ناحیه قابل دفاع نیز در عمق تپه پنهان شده و مفهوم ارائه‌شده خواهان آن است که آب این دریاچه بر فراز خانه به درون ابری تبخیر شود تا مانع از نظارت ماهواره‌ای، حملات پهپادی و پاپاراتزی شود.

جدیدترین ویژگی این سکونتگاه یک ناحیه مخصوص جهت برگزاری مراسم‌هاست که درست زیر سطح دریاچه قرار دارد. این فضا که معمولا مملو از آب است، با جابجایی آبی که آن را پر می‌کند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آبی که بر خشکی مجاور طغیان می‌کند، امکان دسترسی به ساحل را از بین می‌برد و به علاوه، هنگام برگزاری مراسم‌ها، «خانه پایینی» را از دید افراد پنهان می‌کند.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0