طراحی صنعتی

طراحی صنعتی، آمیزه ای از علم و هنر است که ارزشهای کاربردی و زیبایی شناسی را بمنظور تولید طرح و ایده جدید بوجود می آورد.

طراحی صنعتی اولین حلقه از زنجیره تولید است . تفکری جامع با در نظر گرفتن فرهنگ، هنر، نوآوری،خلق پدیده های جدید، روانشناسی و جامعه شناسی، برای رسیدن به وضعیت مطلوب از نظر عملکرد،‌ فرم، سلیقه، تنوع‌طلبی، مد و هزینه. ایجاد یک طرح جدید، بستگی دارد به اینکه چگونه ، در کجا و توسط چه کسی می‌خواهد استفاده شود. هدف : زندگی راحت‌تر، آسایش، آرامش ، لذت و کارآمدی بیشتر.

طراحان صنعتی از روشهای مختلفی برای طراحی استفاده می‌کنند، از طراحی سریع تا مدلسازی با مواد مختلف، استفاده از برنامه‌های کامپیوتری برای طراحی و محاسبات و ….

طراحی صنعتی تخصصی است که فرم یک محصول و تولید را مشخص می‌کند، آنرا بگونه ای شکل می‌دهد تا برای مردمی که از آن استفاده می‌کنند و شیوه تولید مناسب باشد.

متخصصین طراحی صنعتی با آگاهی و دانش گسترده ای که دارند قادر هستند در کنار رشته هایی مانند شهرسازی، طراحی شهری و معماری به ساماندهی فضای شهری بپردازند، و با توجه به اینکه نزدیکترین ارتباط را با انسان دارند، کوچکترین جزییات و مسائل کاربردی را درنظر میگیرند، مواردی مانند :

طراحی محیط زیست: فضا، مبلمان و چیدمان شهری و عناصر زیر مجموعه آن نظیر ایستگاه اتوبوس و تاکسی، آبنما ، تابلوهای راهنما و کلیه تجهیزات محیطهای عمومی … / طراحی سبز و طراحی پایدار / و

طراحی اصلاحی : اصلاح خصوصیات عملکردی یا فرمی یک محصول به منظور بهبود کارایی آن.

فرستنده : مهندس رضا لاهیجی

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0