مشکل بافت‌های فرسوده حل نشد

رییس شورای اسلامی شهر تهران معتقد است که نوسازی بافت‌های فرسوده از مهم‌ترین کارهایی است که در شورای سوم به نوعی بر زمین ماند و با وجود پیگیری‌ها و مصوبات در این باره، به نتیجه مطلوب نرسید.

مهدی چمران با بیان اینکه پیشرفت نوسازی بافت‌های فرسوده قابل قبول نبود و کمتر رضایت شورای شهر سوم را جلب کرد، افزود: با وجود پیگیری شورای شهر و گذراندن مصوباتی به منظور برنامه‌ریزی برای نوسازی، اهداف از پیش تعیین شده در این حوزه محقق نشد.

وی با اشاره به معضل آلودگی هوای پایتخت، اظهار کرد: هنوز هم مشکل آلودگی هوا به قوت خود باقی است، چراکه در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک به اهداف از پیش تعیین شده به طور کامل دست پیدا نکردیم و در نتیجه گره آلودگی هوای تهران در این دوره مدیریت شهری باز نشده است.

چمران در عین حال به اجرایی شدن طرح تفصیلی شهر تهران اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که مسائل شهرسازی و ساخت‌وسازهای تهران نیز با این طرح منطبق باشد. این انتظار هنوز به طور کامل برآورده نشده است.

رییس شورای شهر تهران در عین حال به تلاش‌های مدیریت شهری در دوره اخیر اشاره و تاکید کرد: اگرچه برخی از کارهای شهر تهران بر زمین مانده، اما در این دوره پروژه‌های زیربنایی انجام شده از نظر ابعاد و ریال و سایر ویژگی‌ها، انجام شد که با هیچ دوره شهرداری قابل قیاس نیست. به‌ویژه‌ اینکه توسعه شهر در برخی از بخش‌ها نظیر مترو، بدون محقق شدن بودجه‌های دولتی رخ داده است.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0