پاورپوینت نظریه‌ها و طرح‌های توسعه شهری

بخشی از این پاورپوینت را مطالعه کنید:
برنامه ریزی با ترتیب و تنظیم الگوهای فضایی در طول زمان ارتباط دارد.
مهمترین صفت فضا با هر تعریفی تداوم است.برای تعریف فضا باید به بعد (Dimension) توجه شود.
در یک طبقه بندی عام فضا به دو دسته فضای ادراکی(Perceptual Space) یعنی درک انسان از محیط خود و فضای کالبدی(Physical Space)  تقسیم می شود.
بر حسب نوع ارتباط بین فضای ادراکی و فضای کالبدی (روابط اجتماعی،ا قتصادی، سیاسی و..) ما با فضاهای اجتماعی ،اقتصادی و … روبرو هستیم.
برنامه ریزی فضایی الگویی از برنامه ریزی است که با فضای صرفا سه بعدی سرو کار نداشته بلکه فضای  nبعدی را مورد برنامه ریزی قرار می دهد.
در مقابل نگرش سنتی که جنبه کالبدی فضا (فضای سه بعدی) را مد نظر قرار می دهد نظریه پردازان جدید برنامه ریزی فضایی را که در واقع با سیستم فضایی سرو کار داردو جامعیت بیشتری دارد را پیشنهاد می کنند.
انتشار شهرسازی آنلاین
رمز فایل: www.shahrsazionline.com
دانلود کامل پاورپوینت-لینک مستقیم
برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

 1. حاتم بیات :
  ۰۴ بهمن ۹۳

  تا شرح خدمات مهندسان شهرساز حقیقی با پروانه اشتغال بکار مهندسی در شهرداری ها وکمیسیونهای ماده ۵ وغیره بصورت جدی وموثرفعال نشود رشته شهرسازی از سایه دیگر رشته ها ی مهندسی چون عمران -معماری – نقشه برداری -یرق ومکانیک بیرون نخواهد امد

 2. بهروز کمائی :
  ۲۷ مرداد ۹۶

  سلام. با احترام. تا هنگامی که اصولی مستمر برای استفاده از مواد معدنی در شهرسازی اجرا نشود ما شاهد توسعه پر عوارض خواهیم بود. زیراچرخه پسماند تنها اصول قدرتمندی خواهد بود که خارج از جنون فکری بشری است و تنها انطباتی است که انسانها در مورد آن اشتراک نظر دارند. زیرا در آن قاعده طبیعی زیست و کرامت انسانی و آینده بشر ارزشمندترین اصول است. که موجبات ایجاد شرایط برای جهت گیری تک تک افراد در یک جامعه می شود. و منجر به بکارگیری انرژی درونی (پتانسیل)همه افراد و مدیریت ایده ها در تعامل توسط خودشان می شود.
  تنظیم دانش قاعده زیست انسان با محیط – اشتراکی پذیرفته شده بین انسان ها، که می تواند آثار جنگ و خرا بی ها را احیا کند و محیط نوینی را بنیاد دهد.

0