تاکید بر جلوگیری از ساخت و ساز در اراضی کلاک لواسانات

معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در نامه‌ای به استاندار تهران تاکید کرد: مراجع استانی بر جلوگیری از ادامه هر گونه ساخت و ساز اراضی کلاک در منطقه لواسانات ملزم می باشند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی، شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۲۲/۱۰/۹۳، ضمن استماع گزارش اداره کل راه و شهرسازی استان تهران درباره ساخت و سازهای اراضی کلاک در منطقه لواسانات و پیرو مصوبات شورایعالی امنیت ملی برای حوزه آبخیز سدکرج و سد لتیان مورخ ۲۵/۸/۷۹ و مکاتبات اخیر، مقرر کرد:
۱- مراجع ذیربط استانی نسبت به تکمیل مراحل تصویب استانی طرح جامع و تفصیلی لواسان حداکثر ظرف مدت یکماه اقدام و طرح را جهت بررسی در شورای عالی به دبیرخانه شورای عالی ارسال نمایند.
۲- در راستای تکلیف مشخص شده از طرف دفتر مقام معظم رهبری و دبیرخانه شواری عالی امنیت ملی ،گزارشی تفصیلی درباره چرائی و چگونگی بروز این تخلف توسط دبیرخانه شورای عالی تهیه و ارسال گردد.
۳- مکاتبه لازم از طرف رئیس شورای عالی شهرسازی و معماری با رئیس قوه قضائیه به منظور لغو احکام صادره درباره ساخت و ساز در این منطقه صورت گیرد.
۴- مراجع استانی بر جلوگیری از ادامه هر گونه ساخت و ساز در این محدوده ملزم می باشند.
۵- شهرداری لواسان از صدور هر گونه مجوز ساخت و ساز در این محدوده منع می گردد.
۶- وزارتخانه¬های جهاد کشاورزی و نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست، نسبت به پیگیری حقوقی رعایت حریم کیفی سد لتیان و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات اقدام نمایند.
۷- براساس اجرای قانون منع فروش زمینهای فاقد کاربری مسکونی ….و قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات ، دستگاه های زیربنایی نسبت به ارائه خدمات در این محدوده منع می شوند.
منبع: شورای عالی شهرسازی و معماری
برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0