حفظ و صیانت از ساختمان های هویت دار تهران

در همه جای دنیا مردم به عناوین مختلف در پی نگهداری ساختمان های شهرشان هستند از جمله ساختمان هایی که متعلق به هنرمندان ، دانشمندان و .. است و ما هم باید نسبت به ساختمان های هویت دار شهرمان حساس باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر ،محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری  در یکصد و شانزدهمین جلسه شورا گفت: کالبد هر شهری با ساختمان های آن شناخته می شود که یکی از جاذبه های گردشگری هر شهر هم به شمار می رود همچنانکه در شهر تهران نیز اینگونه است.

حقانی ادامه داد: این ساختمان ها حتما نباید تاریخی باشند همچنانکه برج آزادی که نماد شهر تهران است یکی از همین ساختمان ها به شمار می رود و تاریخی هم نیست اما  متاسفانه در طرح جامع و تفصیلی شهر تهران توجهی به ساختمان ها نشده است. 

رییس کمیته محیط زیست شورا اضافه کرد: در همه جای دنیا مردم به عناوین مختلف در پی نگهداری ساختمان ها هستند ، ساختمان هایی که متعلق به هنرمندان ، دانشمندان و .. است و ما هم باید از این رویه پیگیری کنیم.

حقانی تصریح کرد: با این حال ساختمان های این چنینی در پایتخت به دلیل عدم نظارت ، فرصت طلبی و سود جویی در معرض تهدید و تخریب قرار گرفته اند که اخیرا تخریب بزرگترین و گران ترین خانه تهران واقع در بزرگراه آفریقا ما را نگران کرده است.

وی ادامه داد: چرا باید این امر صورت گیرد و تغییر کابری برای این خانه داده شود و برج هشت طبقه به جای آن احداث شود.

حقانی گفت: در نیاوران خانه معروف نصیری نیز که دارای تعداد زیادی درخت است در معرض تهدید قرار دارد .

نایب رییس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری بیان کرد: تذکر من به شهردار این است که در حفظ و صیانت از ساختمان های شهر کوشا باشد.

منبع:مهر

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0