شرط بلند مرتبه‌سازی در سرعین

استاندار اردبیل گفت: تا زمانی که آتش‌نشانی‌های ما به نردبان ۳۲ متری و یا ۵۲ متری مجهز نشوند، شهرداری شهرهای مختلف به ویژه سرعین حق صدور مجوز ارتفاع‌سازی و بلند مرتبه‌سازی را ندارند.

مجید خدابخش در جلسه شورای هماهنگی بحران و ستاد ویژه سفرهای نوروزی در محل استانداری اردبیل اظهار داشت: حوادثی که در ماه‌های اخیر در شهرهای مختلف به ویژه تهران رخ داد باید درس عبرتی برای ما باشد تا بدون تجهیز آتش‌نشانی خود اقدام به صدور مجوز مرتبه‌سازی نکنیم چرا که این امر نگرانی‌هایی را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: ما از شهردار سرعین و اردبیل خواسته‌ایم تا از صدور مجوز برای احداث واحدهایی با ۱۲ طبقه و بالاتر از آن ممانعت کنند چرا که آتش‌نشانی به هیچ عنوان در وضعیت فعلی توان ارائه خدمات به این ساختمان‌ها را در هنگام بروز حوادث و آتش‌سوزی ندارد.

خدابخش در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: ما باید با نگاه جامع و کاربردی در صدور مجوزها دقت نظر را داشته باشیم تا بعد از صدور مجوز پشیمان نشویم چرا که اگر قرار است مجوزی نیز صادر شود باید هزینه مربوط به خرید نردبان آتش‌نشانی با ارتفاع بلند از صاحبان واحدها و متقاضیانی دریافت شود که گاه بی‌محابا به ساخت غیرقانونی واحد مسکونی و بلند سازی اقدام می‌کنند که ما به جای جریمه کردن آنها در ماده ۱۰۰ باید ساختمان آنها را پلمب کنیم.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0