پکن میزبان اکسپوی جهانی باغ

پکن، پایتخت جمهوری خلق چین به زودی میزبان نهمین دوسالانه جهانی اکسپوی باغ خواهد بود.

اکسپوی جهانی باغ که از سال ۱۹۹۷ هر دو سال یک بار و در شهرهای دالیان، نان جینگ، شانگهای، گوانگجو، شن جن، شیا من، جی نان و چونگ چین که همگی از جمله شهرهای توسعه یافته چین محسوب می‌شوند برگزار شده، امسال در منطقه فنگ تای شهر پکن برگزار خواهد شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های چینی در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ شخصیت‌های حزب کمونیست چین و همچنین مقامات محلی و استانی شهر پکن بارها از پروژه عظیمی که برای این منظور در نظر گرفته شده بازدید و حمایت کرده‌اند. «باغ شهر، خانه زیبنده» به عنوان شعار نهمین دوره اکسپوی جهانی باغ اعلام شده است.

منطقه‌ای که برای پروژه اکسپوی جهانی باغ در شهر پکن در نظر گرفته شده، زمینی به مساحت ۲۶۷ هکتار را دربر می‌گیرد که با در نظر گرفتن دریاچه بزرگ مورد نظر طرح، مجموع فضای به‌کار گرفته شده در پروژه به ۵۱۳ هکتار می‌رسد.

شهرداری پکن هم برای تسریع و تسهیل حمل و نقل علاقه‌مندان به بازدید از اکسپوی جهانی باغ علاوه بر توسعه سریع حمل و نقل عمومی، برنامه خط ویژه مترو «اکسپوی باغ» را در دست اجرا دارد. از جمله نکات قابل توجه این طرح آنکه سابق بر این منطقه «فنگ تای» پکن که در جنوب غربی پایتخت چین قرار دارد، از مناطق حاشیه‌ای شهر بوده و اغلب برای طرح‌های مربوط به بازیافت زباله و مواردی از این دست به کار گرفته می‌شد که با اجرای طرح اکسپوی جهانی باغ، توسعه و تغییر شکلی بسیار سریع و غیرمنتظره را شاهد است.

همچنین اکسپوی جهانی باغ پکن در مجموع از چهار بخش کلی تشکیل شده که عبارت‌اند از: باغ موزه چین (متشکل از باغ موزه سنتی و باغ موزه مدرن)، طراحی باغ موزه (طرح‌های ابتکاری و بدیع برای باغ)، باغ موزه بین المللی و زیست بوم باغ موزه. بخش بین الملل نهمین دوره اکسپوی باغ در پکن میزبان مجموعه‌هایی تحت عناوین باغ اسلامی، باغ اروپایی، باغ ژاپنی، باغ ایرانی، باغ هند و باغ کشورهای دیگر از قبیل اتریش، هلند، روسیه، عراق، اندونزی، افغانستان، هندوستان، پاکستان، کره شمالی، مصر، اتیوپی، تایلند، بنگلادش و … خواهد بود.

نهمین اکسپوی جهانی باغ در چین به مدت ۶ ماه از تاریخ از می ۲۰۱۳ تا نوامبر ۲۰۱۳ برگزار خواهد شد.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0