بزرگراههای پایتخت سبزند

معاون خدمات‌ شهری شهرداریتهران گفت: اجرای طرح‌های فضای‌سبز بزرگراهی شهرتهران با شتاب در حال اجرا بوده و اکنون بخش قابل توجهی از بزرگراه‌های پایتخت تحت پوشش فضای‌سبز قرار گرفته است.

مجتبی‌عبداللهی با بیان اینکه اجرای طرح‌های فضای‌سبز بزرگراهی شهرتهران با شتاب در حال اجراست و اکنون بخش قابل توجهی از بزرگراه‌های پایتخت تحت پوشش فضای‌سبز قرار گرفته است، گفت: بیش از ۹۰درصد بزرگراه‌های تهران فضای‌سبزی دارند که از کیفیت مناسب برخوردار است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر با اقدامات مدیریت شهری تهران توسعه و تکمیل بزرگراه‌های شهر، شتابی دو چندان یافته و شاهد ساخت بزرگراه‌های جدید متعدد هستیم، این مهم سبب شده تا برای تکمیل فضای‌سبز بزرگراهی شهرتهران، طرح‌های ضربتی نیز اجرا شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: اکنون حاشیه بخش‌های زیادی از بزرگراه‌های مدرس، یادگار امام، همت، رسالت، حکیم، شیخ فضل‌الله‌نوری، نیایش، بعثت و چمران پوشیده از فضای‌سبز است و حتی دمای هوا در بزرگراهی چون مدرس نیز چند درجه‌ای با دیگر معابر شهر به دلیل پوشیده شدن با فضای‌سبز فرق دارد.

به گفته معاون شهردار تهران، بیش از ۱۲۰کیلومتر از حاشیه بزرگراه‌های پایتخت در سال گذشته برخوردار از فضای‌سبز شده است. وی با اشاره به فضای سبز بزرگراه امام‌علی(ع) که در حال ساخت است گفت: فضای‌سبز بزرگراه امام‌علی(ع) به طول ۵۰ کیلومتر کارهای اجرایی آغاز شده است. همچنین در طراحی ویژه بزرگراه امام‌علی(ع)، ولادت، ولایت و شهادت این امام همام با بهره‌گیری از گونه‌های مختلف گیاهی به تصویر درآمده و شیوه‌ای نوین از فضای‌سبز بزرگراهی در این بزرگراه اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به استفاده از گونه‌های گیاهی مقاوم و سازگار با اقلیم آب و هوایی شهر در بزرگراه امام‌علی(ع) بیان کرد: در مسیر این بزرگراه تلاش شده تا حداقل استفاده ممکن از چمن برای فضای‌سبز بزرگراه به دلیل استفاده زیاد آب شود.

عبداللهی، استفاده از گونه‌های گیاهی چون توت، توت‌نرک و سرو بزرگراهی را از جمله گونه‌های استفاده شده در این بزرگراه ذکر کرد. وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح‌های فضای‌سبز بزرگراهی شهر‌تهران با شتاب در حال اجرا بوده و اکنون بخش قابل توجهی از بزرگراه‌های پایتخت تحت پوشش فضای‌سبز قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: اجرای فضای‌سبز بزرگراهی تاثیر بسزای در آرامش روانی رانندگان و کاهش استرس‌های شهری داشته و از سویی به زیبایی بصری شهر و دارابودن فضای‌سبزی کارآمد کمک کرده است.

برای دانلود کلیک نمائید نکته بسیار مهم در مورد دانلود فایل: اگر لینک دانلود بالا با dl شروع شد، لطفا برای دانلود فایل به جای http از https استفاده نمائید.
برچسبها
مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.

0