شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تعریف خودروی اشتراکی

خدمات  خودروی اشتراکی، خدماتی  است که امکان استفاده شخصی از ناوگان خودرویی خود را به صورت ساعتی برای اعضاء آن فراهم می‌آورد. به عبارت دیگر استفاده اشتراکی گروهی از افراد از تعداد مشخصی خودرو است. این خودروها معمولاً در یک فضای پارک مشخص یک محله یا ایستگاه حمل و نقل عمومی نگهداری می‌شوند.
خدمات  خودروی اشتراکی دستیابی آزاد به یک خودروی اشتراکی مورد استفاده برای سفرهای موردی افراد را تامین می نماید. این خودروها برای افراد شاغل در مکانهایی مستقر هستند که افراد به راحتی برای جابجایی از محل کار به ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی (و بالعکس) بتوانند استفاده نمایند و یا در داخل محوطه‌های برخی مکان‌های عمومی بزرگ(همانند دانشگاه، فرودگاه‌ها و …) از این خدمات  برای جابجایی افراد استفاده می شود.

جهت انجام سفرهای با بعد متوسط، استفاده از یک خودرو اشتراکی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. اهمیت این سیستم زمانی پررنگ‌تر می‌شود که به آن به عنوان یک شیوه حمل و نقلی که فاصله بین خودرو شخصی و حمل و نقل همگانی را پر می‌کند نگریسته شده و بکار می رود. از اینرو از خودرو اشتراکی گاهی اوقات به عنوان حلقه گمشده در مورد استفاده از سایر مودهای حمل و نقل (غیر از خودرو شخصی) نام برده می‌شود. استفاده از خودرو اشتراکی در سال‌های اخیر در بسیاری از نقاط جهان به ویژه در اروپا بسیار معمول شده است.
بعضی از خانواده‌ها به دلیل لزوم انجام سفرهای متعدد در سطح محله نیاز به استفاده از خودروی سواری دارند. این افراد در صورتیکه بتوانند این خدمات را از سرویس خودروی اشتراکی دریافت نمایند، مطلوبیت مالکیت خودوی شخصی برای آنها کاهش خواهد یافت و این انگیزه‌ای برای فروش خودروی شخصی و یا عدم تمایل به خرید خودروی جدید برای آنان خواهد بود.
تهیه‌کنندگان: پدرام سعیدی زند، امیر روحی، علی تنگستانی فر

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)