شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

بازیافت؛ کلید حل معمای پاکیزگی

هنوز بر این نکته تأکید می‌کنیم که باید زباله‌هایمان را رأس ساعت ۹ شب داخل سطل‌های مکانیزه قرار دهیم. تازه برای همین کار هم یک راهنما درست کرده‌ایم: ابتدا باید زباله‌ها را داخل کیسه قرار دهیم. سپس در کیسه را طوری ببندیم که آب و شیرابه از آن چکه نکند. بعد فاتحانه و مغرور راهی سر کوچه شویم و همان‌طور که داریم کیسه را داخل سطل می‌اندازیم، احساس یک شهروند نمونه را داشته باشیم.

همین یک مورد را رعایت کنیم، کلی جلو افتاده‌ایم. آن وقت می‌توانیم امیدوار باشیم که دیگر پوست تخمه و ته‌سیگار را وسط خیابان نیندازیم و وقتی می‌رویم به دامان طبیعت، ‌همه جایش را با این زباله‌های کوچک و بزرگ به هم نریزیم. نگاه دوم: نخیر، به همین سادگی‌ها نمی‌توانیم از کنار این موضوع بگذریم.

اگر شهری نمونه می‌خواهیم، باید پاکیزگی معابرش را تضمین کنیم و اگر بخواهیم این کار را انجام بدهیم، باید تکلیفمان را با زباله روشن کنیم. شاید روزی واقعاً رأس ساعت ۹ را به رسمیت شناختیم اما آن موقع کارمان تمام نشده است. مسئله این است که زباله هم زیاد تولید می‌کنیم. همین نان خشکی‌ها را در نظر بگیرید.

گاه زوایدی که از یک قرص نان به دست می‌آید، تغذیه یک دامداری را نیز برای یک وعده جواب می‌دهد. این همه دورریز از کجا می‌آیند و به کجا می‌روند؟ نگاه سوم: بازیافت زباله‌ها که از ۳ ـ ۴ سال پیش در دستور کار فراگیر شهرداری قرار گرفت،  روندی که از سال ۸۴ شروع شد و حالا ۴ سال بعد به نظر می‌رسد همچنان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.

همان شهروندانی که شاید سال‌ها عادت کرده بودند زباله‌شان را به دلخواه بگذارند سر کوچه، حالا مشتاقانه در طرح بازیافت مشارکت می‌کنند. این بدان دلیل است که از روش‌های مطلوبی برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌کنند. تازه این اداره در ابتدای مسیر است. احتمالاً در سال‌های آینده بیشتر از موفقیت بازیافت بشنویم.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

بازیافت از ضایعات الکترونیکی بر منابع مواد

بازیافت از ضایعات الکترونیکی بر منابع مواد

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۲۶, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بازیافت از ضایعات الکترونیکی بر منابع مواد – پخش از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم بازیافت از ضایعات الکترونیکی بر منابع مواد
one script

بازیافت

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲۱, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است شاید اگر مسابقه‌ای برای بیشترین تولیدکنندگان زباله برگزار می‌شد بدون تمرین می‌توانستیم برنده آن باشیم؛ کار هر روز‌مان است. اما اگر قرار بود در مسابقه ...
one script

کرم خاکی برای بازیافت

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲۱, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است به گزارش ایسنا، دکتر خسرو سلجوقی، دبیر کمیته راهبردی محیط زیست «دومین جشنواره انتخاب برترین‌های پژوهش و نوآوری در حوزه مدیریت شهری» با بیان این ...