همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مقاله تمدن اسلام شناسه زیبایی سیما

مقاله تمدن اسلام ؛ شناسه زیبایی سیمای نصف جهان توسط خانم های مینا هرندی ، الهام فدوی تهیه شده است.

چکیده مقاله:

همان گونه که می دانیم با ورود اسلام به ایران و تغییر قوانین زندگی شهرنشینی ،روابط اجتماعی و اقتصادی جوامع شهری متحول گشت.

همچنین از سه اصل مهم تغییرات کالبدی می توان از استقرار مسجد که مهمترین ویژگیشهرهای اسلامی است، ارگ و بازار که به ترتیب رشد نظامی و اقتصادی را به دنبال داشتهنام برد که همه و همه منجر به گسترش امپراطوری اسلامی گردید.

پس می توان نتیجه گرفت که اسلام، تمدنی شهری وسازنده است و بهترین تجلی آن را دراصفهان می توان یافت. چرا که اسلام به نوعی یک برنامه شهرسازی کامل را در اصفهانپیاده کرد.

سیمای شهر که همان تصویر خصوصیات کالبدی شهر است و در هر زمان از رشد و توسعهشهر شکل خاص به خود می گیرد، در اصفهان پس از اسلام به اوج زیبایی، عظمت و شکوه خودمی رسد که می توان با تکیه بر پنج عامل خوانایی لینچ در سیمای شهر، نقش تمدن اسلامرا در پر رنگ کردن و خواناتر کردن هر چه بیشتر اصفهان به وضوح مشاهده نمود که طیمقاله به آن خواهیم پرداخت.

برای دریافت اینجا را کلیک کنید.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)