شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

تصاویری از اولین فروشگاه خورشیدی جهان

نخستین کیوسک خورشیدی جهان که یک فروشگاه کوچک است،‌ به طور رسمی در نزدیکی دریاچه لانگانو در اتیوپی آغاز به کار کرد.

پاین فروشگاه خورشیدی قابل حمل در آلمان طراحی شده است و در واقع یک واحد خودکار تجاری است که انرژی، کالا، ابزارآلات و خدمات می فروشد.

در حالیکه حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان دسترسی به منبع باثبات برق ندارند، این کیوسک خورشیدی یک راهبرد مقرون به صرفه و ایمن برای ساکنین مناطق خارج از شبکه برق فراهم می کند.

در گذشته مردم در کشورهای در حال توسعه برای تامین برق مورد نیاز خود به لامپ های نفت سفید و ژنراتورهای دیزلی متکی بودند در حالی که این منابع نور و انرژی سمی، خطرناک و گرانقیمت هستند.

این کیوسک خورشیدی که با فناوری خورشیدی کار می کند بسیار ارزان تر و قابل دسترس تر است و می تواند خدمات انرژی پاک را حتی برای مردمان فقیر فراهم کند.

کیوسک خورشیدی که با فناوری خورشیدی کار می کند بسیار ارزان تر و قابل دسترس تر است

این کیوسک خورشیدی در واقع اتاقکی است که سقف آن با پانل های فوتوولتاییک پوشانده شده است؛ یک هاب انرژی برق مورد نیاز برای چراغ های خورشیدی، تلفن های همراه، باتری خودرو ، رایانه ها و حتی سردخانه های خورشیدی فراهم می کند.

علاوه بر این، ساکنان محلی می توانند از این کیوسک، فانوس های خورشیدی، تلفن همراه، کارت های شارژ نیز خریداری کنند از آنجایی که این کیوسک احتمالا تنها سردخانه در این منطقه را خواهد داشت می توان از آن برای ذخیره سازی تجهیزات فوریت های پزشکی و دارو نیز استفاده کرد.

مونتاژ این کیوسک ها با وسایل و ابزارآلات محلی بسیار ساده است و در بسیار از موارد نیز می توان آن را بر پشت الاغ حمل کرد.

محققان قصد دارند این مدل اولیه را برای ساخت یک ساختار بزرگ تر و یا یک سری کیوسک های کوچک اصلاح کنند. بزرگ ترین نمونه اولیه کیوسک خورشیدی می تواند برق کافی برای یک برج مخابراتی را تامین کند.

محققان امیدوارند این کیوسک های خورشیدی بتوانند وسیله ای برای گردهمایی مردم شوند و امکان ارائه خدماتی مانند سینما، پخش تلویزیونی و همچنین تامین برق کشورهای در حال توسعه را به همراه داشته باشد.

منبع:مهر

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

برنامه ريزی توسعه درون شهری، روشها و ضرورتها

برنامه ریزی توسعه درون شهری، روشها و ضرورتها

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ فروردین ۲۰, ۱۳۹۵ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است برنامه ریزی توسعه درون شهری، روشها و ضرورتها
کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست

کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ بهمن ۲۴, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است کتاب طراحی خیابان و محله سبز برای جامعه و محیط زیست – پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین    لینک دانلود مستقیم کتاب طراحی خیابان و ...
اولین کنفرانس ملی شهر هوشمند

اولین کنفرانس ملی شهر هوشمند

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ بهمن ۱۴, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است اولین کنفرانس ملی شهر هوشمند
کتاب لاتین برنامه ریزی شهری پایدار

کتاب لاتین برنامه ریزی شهری پایدار

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ بهمن ۱۳, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است کتاب برنامه ریزی شهری پایدار – پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب لاتین برنامه ریزی شهری پایدار – پخش اختصاصی از شهرسازی ...
کتاب کودکان در شهر

کتاب کودکان در شهر

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ بهمن ۱۰, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است کتاب کودکان در شهر – پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم کتاب کودکان در شهر – پخش اختصاصی از شهرسازی آنلاین
ساماندهی مشارکت شهروندان در اداره امور شهر با رویکرد محله محوری

ساماندهی مشارکت شهروندان در اداره امور شهر با رویکرد محله محوری

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ بهمن ۵, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است ساماندهی مشارکت شهروندان در اداره امور شهر با رویکرد محله محوری – پخش از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم ساماندهی مشارکت شهروندان در اداره امور ...