همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

برنامه ریزی منطقه ای و تعادل شبکه شهری در ایران

برنامه ریزی منطقه ای و تعادل شبکه شهری در ایران

چکیده
برنامه ریزی منطق های به عنوان اقدامی برای رقع عدم تعادل در یک فضای جغرافیایی صورت گرفته و محصول آن ایجاد سازمانی متوازن از فعالیت و جمعیت است. در این مقاله ابتدا به بررسی نخست شهری و شبکه شهری پرداخته شده و سپس به طرح اثرات برنامه ریزی های قبل و بعد از انقلاب در ساماندهی جمعیت و نقش آن در شکل دهی به شبکه شهری ایران پرداخته شده است. روش این مقاله توصیفی-تحلیلی می باشد که در آن ابتدا بر اساس مطالعات اسنادی به گردآوری مه مترین منابع در ارتباط با شبکه شهری و نیز برنام هریزی منطقه ای در ایران پرداخته شده است. سپس بر اساس اطلاعات ب هدست آمده به تحلیل داده هاپرداخته شده است و نتایج در قالب تحلیل اطلاعات ارائه شده است. نتایج تحقیق حاکی از تاثیرات عمیق برنام هریزی منطقه ای در تعادل جمعیتی و توازن در شبکه شهری ایران دارد.
کلید واژه ها: شبکه شهری، نخست شهری، جمعیت، برنامه ریزی منطقه ای، ایران

دانلود متن کامل مقاله

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

برنامه ريزي منطقه اي در كشور آمریکا

برنامه ریزی منطقه ای در کشور آمریکا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ دی ۳, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دانشگاه تربیت معلم عنوان تحقیق : برنامه ریزی منطقه ای در کشور ایالات متحده استاد : دکتر ساسانپور گردآورنده : مهشید میرسمیعی   دی ۸۹ ...