شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

راهنمای تأمین روشنایی راهها

راهنمای تأمین روشنایی راهها
(AASHTO) انجمن ادارات حمل و نقل و راههای ایالتی آمریک

مقدمه
این راهنما جهت انعکاس دستورالعمل های متداول در تأمین روشنایی راهها، مورد بازبینی قرار گرفته است . این راهنما از روش ها و تکنیک های طراحی سیستم های روشنایی راهها با روش های تراکم نور ١ و شدت روشنایی ٢ که در ایالات متحده استفاده می شود، بهره گرفته است.
راهنمای قبلی منتشر شده در سال ۱۹۷۶ که طراحی روشنایی راه را به روش تراکم نور در نشریه شماره ۲۳ کمیته توصیه نموده، جزییات این روش را اعلام نکرده است. C.I.E است . اما طوری اصلاح شده است C.I.E روش تراکم نور که در این جا آورده شده است، مشابه با روش مطروحه در با عنوان "روش استاندارد ملی آمریکا (ANSI) که منطبق با طراحی اعمال شده در مؤسسه استانداردهای ملی آمریکا برای روشنایی راهها- چاپ ۱۹۸۳ " باشد. از تکنیک شدت روشنایی و یا روش تراکم نور در طراحی روشنایی جاده ها ب رای تأمین مقادیر قید شده در این راهنما، می توان بهره جست . بررسی جامع طراحی مورد نظر، با به کارگیری هر دو روش می تواند در تعیین بیشترین کیفیت و بالاترین بازدهی انرژی سیستم، مفید و مؤثر باشد. همان گونه که در قانون ایالات متحده، ماده ۲۳ در بخش ۴۰۲ الف آورده شده است، هر ایالت بایستی یک برنامه جامع برای ایمنی راهها داشته باشد که شامل ارایه استانداردهای هماهنگ جهت دستیابی به سیستم روشنایی راهها است . استاندارد برنامه ایمنی راه، شماره ۱۲ (مرجع شماره ۴) شامل توصیه هایی برای مکان هایی در جاده است که بایستی روشنایی آنها بهبود یافته و یا تأمین گردد و تنها محدود به راههای دسترسی یا آزادراهها نمی شود. از این رو، این راهنما شامل اطلاعات طراحی در زمینه روشنایی بوده که برای کلیه جاده ها در تمام سطوح قابل اعمال می باشد. راهنمای فوق شامل اطلاعات روشنایی آزادراهها در یک بخش و در بخش دیگر، اطلاعا تی در مورد روشنایی ، خیابان ها و بزرگراهها به غیر از تسهیلات دسترسی کنترل شده می باشد . علاوه بر تسهیلات پارکینگ و استراحتگاه ٣ تابلوهای راهنمایی و تعمیر و نگهداری، بخش هایی نیز به روشنایی تونل ها و زیرگذرها پرداخته است. یک راهنما ی روشنا یی جاده ها نمی تواند به طور صریح و قاطع برای کلیه شرایط تدوین شود . معیارهای انتخاب مکان های نصب روشنایی در زیر بخش هایی با عنوان شرایط الزامی ۴ ارایه شده است . دستورالعمل هایی نیز با جزییات بیشتر آورده شده که به هنگام طراحی سیستم های روشنایی بایستی مدنظر قرار گیرد.

انتشار شهرسازی آنلاین

رمز فایل : www.shahrsazionline.com

دانلود فایل مورد نظر – لینک مستقیم

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)