همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

احداث مسجد در پایتخت

نخستین نشست شورای عالی اقامه نماز و امر به معروف شهرداری تهران با ریاست محمد باقر قالیباف و با حضور تمامی معاونان شهردار و اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهردار تهران طی سخنانی در نشست شورای عالی اقامه نماز و امر به معروف شهرداری تهران گفت: هم‌اکنون عملیات ساختمانی ۱۲۸ مسجد از مجموع ۴۰۰ مسجدی که شهرداری تهران تا پایان برنامه پنج ساله توسعه شهری برنامه‌ریزی کرده است، به پایان رسیده و مدیریت شهری برای انجام این تعهد در سه سال پیش رو عزم جدی دارد.

وی در ادامه توجه به دو رکن اقامه نماز و امر به معروف را جزو متن فعالیت روزانه مدیران شهری دانست، گفت: ضعف مدیریت، بی‌سر و سامانی و پراکنده‌کاری از چالش‌های مهم در حوزه فرهنگ به شمار می رود. این در حالی است که به هر میزان در فعالیت‌های فرهنگی عمق‌بخشی وجود داشته باشد، به همان میزان نتیجه حاصل می‌شود.

شهردار تهران با تاکید بر یکپارچگی در انجام فعالیت‌های فرهنگی، وجود مرکز فعالیت‌های دینی را در راستای هم‌افزایی و برجسته‌سازی حوزه دین در میان سایر عرصه‌ها دانست و افزود: وظیفه این تشکیلات رصد و تحلیل محتوای تولیدی توسط بدنه شهرداری و اصلاح انحرافات احتمالی است.

رئیس شورای عالی اقامه نماز و امر به معروف در ادامه با بیان اینکه تمرکز در سیاست‌گذاری و محتوا و خلاقیت در شیوه و اجرا لازمه کار فرهنگی است، خاطرنشان کرد: تنظیم محتوا، رصد فعالیت‌ها و هدایت دقیق برای قرارگرفتن در مجرای صحیح از اهم وظایف مرکز فعالیت‌های دینی است و تمرکز در حوزه دین، دغدغه اول و آخر آن به شمار می‌رود. این مرکز ویژه است و روح دین، اخلاق و معنویت را به سیستم می‌دمد.

وی همچنین توجه ویژه به فعالیت‌های فرهنگی در مساجد را متذکر شد و اظهار داشت: نباید مساجد را پس از ساخت، به حال خود رها کرد بلکه باید از تمام ظرفیت‌ها در شکوفایی و بالندگی مساجد استفاده کرد و آنها را همچنان در خط انقلاب، ثابت‌قدم نگه داشت. باید خود را موظف بدانیم که حداقل یک نوبت نماز را به جماعت اقامه کنیم.

قالیباف با اشاره به موضوع اعتبارات تخصیص یافته به مساجد در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، تصریح کرد: باید این اعتبارات با هماهنگی و نظر مرکز فعالیت‌های دینی هزینه شود و در صورت عمل‌نشدن به تعهدات مربوطه، این موضوع با هماهنگی معاونت امور مناطق پیگیری شود. در مناطق نیز این ظرفیت وجود دارد که اعتبارات این بخش را به خوبی جذب کرده و آن را افزایش دهند.

به گفته شهردار تهران، به رغم مشکلات موجود توجه به اعتبارات مساجد جزو وظایف ذاتی مناطق۲۲ گانه است و با همت شهرداران مناطق، این موضوع قابل حل است.

همچنین در این نشست تعدادی از اعضای شورای عالی اقامه نماز و امر به معروف شهرداری تهران شامل حجت‌الاسلام والمسلمین امرودی معاون امور اجتماعی و فرهنگی، حجت‌الاسلام والمسلمین صادق‌زاده رئیس مرکز فعالیت‌های دینی، محسن پیرهادی رئیس بسیج، دادوش هاشمی معاون امور مالی و اقتصادی، شهرام گیل‌آبادی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین اشرفی پیرامون اقامه این فرایض، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در جریان این نشست اعضای شورا ضمن بحث و بررسی پیرامون وظایف این شورا، نظرات خود را درباره توجه بیشتر به عمل و محتوای این فرایض در میان کارمندان و جامعه اسلامی مطرح کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادق‌زاده دبیر شورای عالی اقامه نماز و امر به معروف شهرداری نیز ضمن تشکر از برگزاری این نشست، حضور موثر و متناوب مدیران شهری در صفوف نماز جماعت را موجب ترغیب کارمندان آن مجموعه دانست که موجب روسفیدی در پیشگاه حضرت حق خواهد بود.

منبع:مهر

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

استخراج طلا از فاضلاب شهری؟

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است محققان راهی برای استخراج طلا و سایر فلزات ارزشمند از فاضلاب یافته‌اند. گروهی از دانشمندان طرحی برای استخراج طلا و فلزاتی نظیر نقره و پلاتین ...
نقاشی هایی که باید زیر باران دید

نقاشی هایی که باید زیر باران دید

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است فیلم نقاشی هایی که باید زیر باران دید یک هنرمند اهل سیاتل طراحی های زیبایی از هنر خیابانی را در سطح شهر انجام می دهد ...
مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

مرتفع‌ترین آسمانخراش اروپا

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تا چند سال آینده مردم سراسر جهان و به ویژه اروپا شاهد ساخته شدن مرتفع‌ترین بنای قاره سبز در نقطه‌ای غیرمتعارف خواهند بود: یک دهکده! ...
بزرگراه لندن - نیویورک:ایده بزرگ

بزرگراه لندن – نیویورک:ایده بزرگ

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است روسیه قصد دارد با ایجاد یک شبکه بزرگراهی، لندن را به مسکو و سپس به نیویورک متصل کند که البته بودجه فراوانی می خواهد و ...
فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

فقدان قوانین اجرایی مانع از تحقق معماری اسلامی ایرانی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۱۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: فقدان و نارسایی قوانین، ضوابط، مقررات و ساز و کارهای اجرایی مانع از ...
اجرای کمپین "آسمان آبی و زمین پاک"

اجرای کمپین “آسمان آبی و زمین پاک”

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۹, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: یکی از ویژگی‌های شهرهای مدرن حضور مستمر شهروندان و بهره گیری از ایده‌های آنان در راستای ساخت شهری بهتر ...