شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

همایش اقتصاد شهری و توسعه پایدار

۹ اردیبهشت ۱۳۹۲
ساعت : ۹ الی ۱۳
مکان: اهواز، کتابخانه مرکزی استان خوزستان

با توجه به اهمیت بهره‌گیری از تمامی پتانسیل‌ها و ابزارها برای بهبود شرایط اقتصادی مردم کشور، مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران با هدف بسترسازی استفاده هرچه بیشتر از امکانات اقتصاد شهرها به عنوان موتور محرک اقتصاد ملی در جهت توسعه کشور اقدام به برگزاری نشست تخصصی با عنوان «اقتصاد شهری و توسعه پایدار» با همکاری شهرداری اهواز در روز دوشنبه مورخ ۹ اردیبهشت سال جاری در شهر اهواز خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ، هدف اصلی این نشست را  ایجاد بستری برای ارتقای سطح دانش علمی، تبادل نظر متخصصین و کاربردی نمودن دانش اقتصاد شهری در مجموعه فعالیت‌های شهرداری‌های کلان‌شهرها  بیان کرد.

سید محمد مجابی در ادامه اظهار کرد: این نشست با حضور اساتید دانشگاهی و مدیران شهرداری برگزار خواهد شد و شهردار تهران به عنوان یکی از سخنرانان به ارائه دستاوردهای شهرداری تهران در حوزه مدیریت مالی شهر در شرایط سخت اقتصادی و راهکارهای بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصادی شهر خواهد پرداخت.

به گفته وی، سایر محورهای نشست عبارتند از، بررسی چالش‌ها و رویکردهای مالی اقتصادی کلان‌شهرهای جهان و تجربه شهرداری تهران، سرمایه‌گذاری اقتصادی و توسعه پایدار شهری و ارائه تصویری از شاخص‌های اقتصادی موثر بر مدیریت شهری در مدیریت ملی که توسط مدیران شهری و اساتید دانشگاهی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

دبیرنشست‌های تخصصی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در ادامه به رابطه میان اقتصاد شهری و توسعه پرداخت و تاکید کرد: نقش شهرداری‌ها در رونق اقتصادی به تاثیرگذاری عملکرد و فعالیت‌های شهرداری‌ها در توسعه و توقف رشد اقتصادی باز‌می‌گردد.

مجابی افزود: تامین نیاز‌های اساسی شهروندان و زیرساخت‌های شهری در بسیاری از حوزه‌ها توسط  این نهاد پایه‌گذاری می‌شود که می‌تواند به پویایی اقتصاد شهر یاری رسانده و زمینه ساز توسعه شهری گردد.

 وی در ادامه گفت: امروزه شهر‌ها نقاط عطف اقتصاد به هم پیچیده و شبکه‌ای در سطح جهان بوده و شهرها هدایت‌گرهای اصلی اقتصاد جهانی تبدیل شده‌اند. شهرها به عنوان مراکز اقتصاد ملی و منطقه‌ای و پیونددهنده‌های اقتصاد جهانی نقش کلیدی در اقتصادهای ملی یافته‌اند که می‌توان از ظرفیت‌های آنها در شرایط سخت اقتصادی به درستی بهره‌گرفت.

دبیرنشست‌های تخصصی مرکز مطالعات خاطر نشان کرد: بی‌گمان شهرداری تهران در این عرصه پیشگام بوده و نقش جدی را در تعریف جایگاه شهرداری‌ها و ورود مفاهیم نوین در مدیریت اقتصادی شهر را دوران مدیریت فعلی شهرداری بخصوص در حیطه اجرای پروژه های شهری با لحاظ کردن اقتصاد شهر داشته است. بر این اساس در راستای انتقال تجارب کسب شده این نشست محور اصلی نشست مشترک با شهرداری اهواز قرار گرفته است.

 poster-920209

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

نخستین همایش منطقه ای معماری، شهر، توسعه

نخستین همایش منطقه ای معماری، شهر، توسعه

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ فروردین ۱۶, ۱۳۹۵ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نخستین همایش منطقه ای معماری، شهر، توسعه
نشست نقش تجمیع در توسعه و تخریب شهر

نشست نقش تجمیع در توسعه و تخریب شهر

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۷, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نشست دوم از دفتر چهارم سلسه نشستهای موضوعی شرکت عمران و بهسازی شهری ایران (مادر تخصصی) با عنوان « نقش تجمیع در توسعه و تخریب ...
جغرافياي گردشگري تهران و نقش شهرسازي و معماري در توسعه آن

جغرافیای گردشگری تهران و نقش شهرسازی و معماری در توسعه آن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده تحقیق حاضر با هدف شناسایی رابطه جغرافیای گردشگری شهر تهران همراه با ویژگیهای شهرسازی و معماری آن در صنعت گردشگری، و بازشناسی امکانات و ...
طرح توسعه بندر شهيد رجايي

طرح توسعه بندر شهید رجایی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است عملیات اجرایی بخش نخست فاز ۳ طرح توسعه بندر شهید رجایی با حضور معاون اول رئیس جمهور در آستانه دهه مبارک فجر آغاز می شود. ...
سند توسعه شهرستان بندر لنگه(کامل)

سند توسعه شهرستان بندر لنگه(کامل)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۴, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است مطالعه بخشی از این سند: موقعیت جغرافیایی (اقلیم و سرزمین) تقسیمات کشوری: شهرستان بندرلنگه در ۲۵۱ کیلومتری جنوب غربی بندرعباس ، یکی از قدیمی ترین ...
اثرات برنامه ريزي متمركز سوسياليستي بر تحولات برنامه ريزي و الگوهاي توسعه و عمران شهري در شوروي

اثرات برنامه ریزی متمرکز سوسیالیستی بر تحولات برنامه ریزی و الگوهای توسعه و عمران شهری در شوروی

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده ابداع و بکارگیری برنامه ریزی متمرکز در راستای حل مسائل و مشکلات شهری و ایجاد تحولات در توسعه و عمران شهرها و در کل ...