شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

ضعف مسکن مهر در خدمات شهری

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که، مسکن مهر در زمینه ارائه خدمات شهری ضعیف است، گفت: در طرح مسکن اجتماعی به دنبال ارائه خدمات ارزشمند شهری به شهروندان هستیم.

عباس آخوندی افزود: طرح مسکن اجتماعی جزئی از طرح جامع مسکن کشور است و قبل از اعلام نهایی این طرح درخواست داریم که ابعاد موضوع در مراکز کارشناسی و دانشگاهی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: نظام پولی و بانکی کشور برای تجهیز مالی بخش خصوصی دچار مشکلات بنیادی است و هم اکنون که در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۱۳۹۴ هستیم معتقدم باید در این برنامه نظام پولی و بانکی را برای تجهیز بخش خصوصی نوسازی کنیم. آخوندی با بیان اینکه وقتی منابع مالی مورد نیاز شهر از محل ساخت تعداد کمی ساختمان تامین شود، آینده شهر به مخاطره می افتد، تصریح کرد: نظام مالیاتی در حوزه ملی و محلی باید متکی بر حمایت از تولید باشد.

وی با بیان این که به دنبال متهم کردن کسی نیستم، بلکه هدف آشکارسازی واقعیت ها برای تصمیم گیری درست است، افزود: در حالی که مدل تامین مالی شهرداری ها از طریق فروش امکانات زیستی آیندگان است، مدل های فنی، مالی، بهره برداری، تامین حقوق شهروندان و حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان حالت گنگی دارد، چرا که که این موارد در قالب فرایندی به بحث گذاشته نشده است تا اجماعی در خصوص آن صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی اصلاح الگوی مصرف در بخش های حمل و نقل و شهرسازی را ضروری دانست و اظهار داشت: در این زمینه باید ارتباطی دو جانبه بین مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، دانشگاه و حرفه ورزان ایجاد شود. وی افزود: معتقدم بهره وری در حوزه حمل و نقل موضوعی اجتماعی است و اگر این موارد به صحنه اجتماعی ورود پیدا نکند به نتیجه نخواهد رسید تا جایی که همه باید بدانند که جاده را بهتر بسازیم و بهتر استفاده کنیم.

آخوندی تصریح کرد: در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل با استفاده از موارد پیش بینی شده در قانون، مذاکرات با وزارت نفت ادامه دارد و استفاده حداکثری از ظرفیت حمل و نقل ریلی با استفاده از بهبود مدیریت ناوگان، تراکت بندی، دوخطه کردن، رفع گلوگاه ها و غیره در سطح وزارت راه و شهرسازی و هیات وزیران پیگیری می شود.

وی تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی را در حمل بار از طریق شبکه ریلی داشته ایم که برنامه ریزی برای حمل بارهای معدنی و فولاد مهمترین دلیل این افزایش است.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: بحث استفاده از فناوری های نوین در حوزه حمل و نقل مهم است و باید از ثروت هنگفتی که شامل ۲۰۰ هزار کیلومتر انواع راه می شود نگهداری کنیم و در این زمینه از تمام کارشناسان و صاحب نظران درخواست کمک داریم.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

بررسی کاربرد فناوری اطلاعات در بهبود کیفیت ارائه خدمات شهری

بررسی کاربرد فناوری اطلاعات در بهبود کیفیت ارائه خدمات شهری

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ آبان ۱۰, ۱۳۹۸ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است
بررسی وضعیت سلامت شهروندان و خدمات شهری در مناطق 22 گانه شهر تهران

بررسی وضعیت سلامت شهروندان و خدمات شهری در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران

این مطلب را مرجان جعفری در تاریخ دی ۲۶, ۱۳۹۴ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است بررسی وضعیت سلامت شهروندان و خدمات شهری در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران – پخش از شهرسازی آنلاین لینک دانلود مستقیم بررسی وضعیت سلامت شهروندان ...
پایان نامه بررسی ارتباط بين عملکرد مکانيزاسيون خدمات شهری و ميزان رضايت شهروندان شهر

پایان نامه بررسی ارتباط بین عملکرد مکانیزاسیون خدمات شهری و میزان رضایت شهروندان شهر

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است جواد رنجه آزاد کارشناسی ارشد مدیریت دولتی دکترفتانه علیزاده چکیده : رقم دور از تصور ۷۰۰۰ تن زباله واقعیتی عینی است که هر شب در ...
one script

شهرداری ها و بهره وری خدمات شهری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ آذر ۲۳, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است یکی از مباحث اساسی در مدیریت شهری، مبحث بهره‌وری در خدمات شهری است. موضوعی که عمدتاً در بخش صنعت مورد بحث و بررسی بوده و ...
one script

تدوین وظایف مدیریت شهری

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ آذر ۶, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است تدوین وظایف مدیریت شهری با هدف توسعه‏ اختیارات آن به کلیه‏ جنبه‏ های خدمات شهری اقتصاد و مدیریت شهری آقای دکتر محسن ابراهیمی آقای دکتر ...
اولین کنفرانس ملی خدمات شهری و محیط زیست

اولین کنفرانس ملی خدمات شهری و محیط زیست

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۲ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است اولین کنفرانس ملی خدمات شهری و محیط زیست امروزه رشد و توسعه شهرها علاوه بر اینکه در امنیت و رفاه شهروندان نقش داشته ، نارسائی ...