شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • instagram : shahrsazionline.ir
  • Payamak (iran): 30007546323232
  • line: 0935-1373772

ضرورت آموزش شهرنشینی به دلیل بروز نابسامانی‌های شهری

کارشناس برنامه‌ریزی شهری گفت: مشارکت یکی از کلیدی‌ترین مفاهیم توسعه شهری است.

علیرضا جلال‌زایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برداشت و بکارگیری نادرست اصول، معیارها، شاخصه‌ها و ابزار توسعه شهری منجر به مسائل پیچیده فضایی، کالبدی در شهرها شده است.

وی گفت: فقدان نظام مدیریت واحد شهری از جمله مهم‌ترین عواملی است که اداره شهرها را طی سالیان اخیر با چالش جدی مواجه کرده است.

جلال‌زایی تصریح کرد: در سا‌ل‌های اخیر گام‌های مثبتی در موضوعات شهری برداشته شده اما نباید فراموش کرد شهر و مردم بسیار سریع‌تر از تصمیمات مدیران آن در حرکت هستند.

به گفته وی با کاهش کیفیت محیط زیست شهری و افزایش آلودگی صوتی، رشد آسیب‌های اجتماعی، نابسامانی سیستم‌های دفع فاضلاب و زباله، توسعه غیر رسمی کلان‌شهرها، ضرورت ایجاد و گسترش پایگاه‌های آموزش شهروندی در سطح شهر تشدید شده است.

وی اظهار کرد: امروزه فقدان آموزش فرهنگ زندگی کاملا محسوس بوده و عدم آگاهی از فرهنگ شهرنشینی و قواعد رفتاری زندگی شهری، هزینه‌های زیادی را به برنامه ریزان و مدیران شهری تحمیل کرده است.

این کارشناس برنامه ریزی شهری گفت: برنامه‌ریزی شهری نیازمند ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های تصمیم‌گیرنده در حوزه فرهنگی و اجتماعی است و فرهنگ شهری بخش ویژه‌ای از فرهنگ عمومی جامعه شهری است که به طور مستقم با برنامه‌ریزی شهری و مدیریت شهری ارتباط پیدا می‌کند.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)