شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

  • Email: Shahrsazionline@Gmail.com
  • Telegram: @shahrsazi0nline
  • Soroush: @shahrsazi0nline
  • Instagram : shahrsazionline.ir

مصلی نگینی در دل پایتخت

رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر خواستار تعیین تکلیف پادگانهای منطقه ۷ تهران شد و گفت:گر پادگان های بزرگ این منطقه هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند و به پهنه فضای سبز این منطقه بپیوندند سرانه فضای سبز این منطقه در حد استاندارد قرارمی گیرد.

پرویز سروری عضو شورای اسلامی شهر تهران در جریان بازدید خود از پروژه های عملیاتی منطقه ۷ گفت: منطقه ۷ از جمله مناطق مرکزی شهر تهران به شمار می آید که کاربری عمومی دارد که این امر سبب شده تا تردد و تراکم بسیار زیادی در این منطقه اتفاق بیافتد. وی ادامه داد : از این جهت باید گفت این منطقه و منطقه ۶ از جمله مناطق استراتژیک به شمار می آیند که این امر بافت را کاملا ویژه کرده و شرایط خاصی به وجود آورده است.

سروری در ادامه افزود: منطقه ۷ دارای دو کاربری ویژه است ؛ شرق خیابان شریعتی با بافت مسکونی و تقریبا فرسوده و غرب شریعتی که بافت اداری و پر تراکم و ترافیک دارد. عبور بزرگراه های بزرگی نظیر امام علی (ع) و شهید صیاد شیرازی نیز سبب شده بافت چه از منظر فرهنگی و چه از منظر حمل و نقلی تغییر کند که در عین اینکه فرصت هایی برای منطقه به وجود آورده برخی مشکلات را هم ناشی شده است.

وی با بیان اینکه باید تمهیدات ویژه ای برای این منطقه از نظر عبور و مرور شهروندان بشود تصریح کرد: خوشبختانه شهرداری تهران اقداماتی از جمله احداث ایستگاه های مترو و دسترسی شهروندان به این سامانه انبوه بر داشته که زیر گذر خط ۳ و ۶ بیانگر این امر است ولی باید توجه داشت که مسدود شدن معابر این منطقه به معنای انسداد شریان های دیگر مناطق خواهد شد پس باید گفت طرح های حمل و نقلی در این منطقه از اولویت بیشتری برخوردار است.

رییس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر ترهانهمچنین ابراز کرد: البته باید توجه داشت که این عملیات ها نیازمند تملک از سوی شهرداری است که منابع خاص خود را می طلبد. در جریان ساخت بزرگراه ها یکی از مشکلات همین امر بود که شهرداری در پرداخت دیون مردم با مشکل مواجه شده و امروزه مردم محاسبه جدیدی بر زمین های خود را طلب می کنند. از اینرو منطقه ۷ نیازمند یک نگاه ویژه و حمایتی است.

سروری همچنین با اشاره به قرار گرفتن مصلی تهران در این منطقه گفت: مصلی هم یک نعمت بزرگ برای این منطقه به شمار می آید و هم این که مشکلاتی برای شهروندان به وجود آورده است. این زیبنده کشور اسلامی نیست که قریب ۲۰ تا۳۰ سال این پروژه به ثمر نرسد ،مصلی یک نگینی در مرکز شهر است که باید موجب شادمانی شهروندان شود ولی متاسفانه این تاخیر در اجرا سبب شده ذهنیت مردم نسبت به آن تغییر کند.

وی ادامه داد: طرح های توسعه مصلی از جمله تملک خیابان پاکستان از حد توان شهرداری یک منطقه خارج است و باید به آن به صورت فرا منطقه ای نگریسته شود تا این طرح ها به صورت ضربتی اجرا شوند.

سروری همچنین اضافه کرد: از جمله مشکلات شهروندان این منطقه می توان به عدم پرداخت وام ها برای نوسازی بافت فرسوده از سوی بانک ها به دلیل قرار گرفتن این منطقه در طرح اشاره کرد که به نظر می آید این مشکل با درایت شهرداری قابل حل است.

عضو شورای اسلامی شهر همچنین خاطر نشان کرد: منطقه ۷ از جمله مناطقی است که فقر شدید سرانه سبز آن را آزار می دهد. به نظر می رسد اگر پادگان های بزرگ این منطقه هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند و به پهنه فضای سبز این منطقه بپیوندند سرانه فضای سبز این منطقه در حد استاندارد قرار گیرد از اینرو این پادگان ها باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند.

وی در پایان یاد آور شد جا دارد از اقداماتی که در حوزه فرهنگی نظیر ایجاد باغ موزه قصر و مجموعه های فرهنگی که در این منطقه به اجرا گذاشته شده است تشکر کرد، ما امیدواریم این نگرش در رابطه با توسعه سرانه های فرهنگی و مذهبی افزایش پیدا کند تا زمینه های حفظ سبقه فرهنگی ایجاد شود.

نکاتی که باید بدانید !

  • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

گفتگو با جهانشاه پاکزاد

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ بهمن ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است گفتگو از علی رنجی‌پور علی رنجی‌پور: دکتر جهانشاه پاکزاد، استاد دانشگاه شهید بهشتی، یکی از اساتید خوشنام و پیشرو در حوزه طراحی شهری است. بسیاری ...
Price Discovery between Private and Public Housing Markets

Price Discovery between Private and Public Housing Markets

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۵, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Price Discovery between Private and Public Housing Markets Seow-Eng Ong and Tien-Foo Sing [Paper Žrst received, September 2000; in Ž nal form, April 2001] Summary. ...
Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

Bridging Urban Digital Divides? Urban Polarisation and Information and Communications Technologies (ICTs)

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است Bridging Urban Digital Divides? UrbanPolarisation and Information and Communications Technologies (ICTs) Stephen Graham [Paper Žrst received, November 2000; in Ž nal form, June 2001] Summary. ...
شيز: تحليلي تاريخي و كالبدي؛ و بررسي انطباق مكاني آن با تخت سليمان

شیز: تحلیلی تاریخی و کالبدی؛ و بررسی انطباق مکانی آن با تخت سلیمان

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۲, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است چکیده:  شیز به عنوان یک شهر مهم مذهبی در دوران قبل از اسلام مطرح است. تخت سلیمان نیز محل آثار باقیمانده ای از همان دوران ...
از محله گرايي تا جهاني شدن

از محله گرایی تا جهانی شدن

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است هویت یک معیار رشد است. به عبارتی دیگر وقتی یک شهر یا جامعه رشد می‌کند، بخشی از صفات هویتش در جریان رشد تغییر می‌کند و ...
شهر، هنر و مجسمه

شهر، هنر و مجسمه

این مطلب را اشکان کامرانی در تاریخ شهریور ۱, ۱۳۹۳ در شهرسازی آنلاین قرار گرفته است نویسنده: کامبیز مشتاق گوهری (معمار)   مقایسه تطبیقی تجربه تاریخی ما و غربی ها این مطلب گزارشی است تحلیلی با محوریت مرور تجربه اروپایی ها ...