شهرسازی آنلاین

|

پایگاه تخصصی شهرسازی ایران

فروشگاه
فــــــایل
شهرسازی

همایش و رویدادهای شهرسازی

آرشیو

پیشنهادات ویژه شهرسازی آنلاین

 • Email: ShahrsaziOnline@Gmail.com
 • Telegram: @shahrsazi0nline
 • Bisphone: Shahrsazionline
 • Soroush: @shahrsazionline
 • Payamak (iran): 30007546323232
 • line: 0935-1373772

تخریب ۲۰۰ باغ ویلای غیرمجاز

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با تأکید بر اجرای رای صادر شده در خصوص تخریب باغ ویلاهای غیرقانونی استان، اظهار کرد: ۲۰۰ رای صادر شده برای تخریب باغ ویلاهای غیرمجاز در خراسان شمالی اجرا می‌شود.

حجت الاسلام نورالله قدرتی در همایش بزرگ دهیاران و روسای شوراهای اسلامی شهرستان بجنورد که با همت جهاد کشاورزی خراسان شمالی به منظور جلوگیری از طرح کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی برگزار شد، بر اجرای تعداد ۲۰۰ رای صادر شده در خصوص تخریب باغ ویلاهای استان تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر به تغییر کابری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی توجه نشود به زودی شاهد فاجعه ای در این بخش خواهیم بود، گفت: با بی توجهی به این موضوع، اراضی باغی توسط افرادی تبدیل به باغ ویلاهایی می شوند که این باغ ویلاها خود می تواند مرکز فساد ایجاد کند.

حجت الاسلام قدرتی افزود: بسیاری از اراضی و باغ ها توسط سرمایه داران بزرگ خریداری می شود که تبدیل به باغ ویلاها یا به عبارتی مرکز فساد شود. وی با بیان اینکه اگر برای جلوگیری از این مشکل طبق قانون عمل نشود در این میان به کشاورزان ضرر می رسد، اظهار کرد: باید با افرادی که در این مورد قانون ستیز و قانون گریز هستند به طور جدی برخورد کرد.

حجت الاسلام قدرتی بی توجهی به این مسئله را نشانه بی توجهی مسئولان، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی دانست. وی با بیان این مطلب که اگر به موضوع باغ ویلاها به طور قاطع برخورد نشود مشکلات حادتری در جامعه و استان به وجود خواهد آمد، بیان کرد: دستگاه قضایی استان به تنهایی نمی تواند با این معضل بزرگ مبارزه کند بلکه توجه دوچندان سازمان جهاد کشاورزی استان را می طلبد.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ رای برای تخریب باغ ویلاهای استان صادر شده که متاسفانه اجرایی نشده است، اظهار کرد: متاسفانه دو نفر از افرادی که اقدام به ساخت باغ ویلاهای بدون مجوز کرده اند از کارکنان دستگاه قضایی هستند. وی اضافه کرد: حدود ۸۰ نفر از افرادی که اقدام به ساخت باغ ویلاهای فاقد مجوز در استان کرده اند از کارکنان دستگاه های اجرایی استان هستند.

حجت الاسلام قدرتی افزود: همچنین در میان صاحبان باغ ویلاهای غیرمجاز شش نفر از پزشکان استان و شماری دیگر نیز از کارکنان شهرداری، نیروی انتظامی و … هستند. وی با تاکید بر اینکه فرقی ندارد این افراد از چه رده هایی هستند، تصریح کرد: با این افراد بر اساس قانون به طور جدی برخورد می شود و نخست برخورد قانونی با کارکنان دستگاه قضایی صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: دادستان شهرستان های استان ظرف مدت یک هفته آینده باید به این موارد رسیدگی و با تمام مسئولینی که برای این افراد مجوزهایی غیرقانونی اعم از آب، برق، گاز، تلفن و… صادر کرده اند، برخورد کرده و آنان را ملزم به قطع این تاسیسات کنند در غیر این صورت برای مسئولین پرونده تشکیل خواهد شد.

حجت الاسلام قدرتی اضافه کرد: افرادی که بدون مجوز اقدام به ساخت باغ ویلا کرده اند نیز طی مهلت مقرر یک تا دو ماه با هماهنگی دادستان ها و جهاد کشاورزی استان فرصت دارند جهت دریافت مجوز اقدام کنند در غیر این صورت بر اساس ماده هشت قانون با این افراد برخورد قانونی و ویلاهای آنان نیز تخریب می شود.

وی تصریح کرد: صدور هرگونه مجوز یا پروانه ساخت تاسیسات زیر بنایی در اراضی باغی و زراعی توسط ماده یک قانون جهاد کشاورزی و پس از تایید کمیسیون تبصره ماده یک امکان پذیر است در غیر این صورت افراد حق تغییر کاربری در اراضی را ندارند و اگر موفق به اخذ مجوز نشوند؛ باغ ویلا تخریب می شود.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در پایان عنوان کرد: دهیاران مکلف هستند کوچکترین تخلف در این زمینه را به دادستان ها گزارش دهند چرا که تغییر کاربری اراضی و احداث باغ ویلاهای غیرقانونی جرم عمومی محسوب می شود.

به گفته وی اگر بناست قانون اجرا شود نباید در اجرای آن هیچ گونه کوتاهی صورت گیرد چرا که در برابر قانون مسؤولان با مردم عادی هیچ تفاوتی ندارند.

نکاتی که باید بدانید !

 • - فایل هایی که برای دانلود قرار داده می شوند با لینک مستقیم از دیتا سنتر ملی می باشند. - شهرسازی آنلاین صحت فایل را تایید می نماید. - اگر پستی دارای پیش نمایش می باشد این به معنی نمایش فایل قبل از دانلود است. - در صورت هر گونه مشکلی با فایل های دانلود حتما از طریق فرم تماس ما را مطلع کنید تا مشکل بر طرف شود. - پست هایی که دارای حجم فایل نیستند یعنی لینک دانلود ندارند.

دیدگاه ها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مطالب زیر رو به شما پیشنهاد می کنم ;)

 • طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران)
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

  طراحی منظر بزرگراه‌های شهری با رویکرد اکولوژیک (نمونۀ موردی: بزرگراه شهری چمران) افزایش شهرنشینی، توسعۀ بی‌رویه شهرها و ضعف مدیریت در بسیاری از موارد باعث کاهش شدید کیفیت زندگی و به‌خصوص افزایش مسائل زیست‌محیطی و همچنین، تضعیف بنیان‌های اکولوژیکی داخل و پیرامون آن‌ها شده است. استفاده از اتومبیل‌ نیز با توسعۀ شهرها و سبک زندگی نسبت مستقیم دارد که از این حیث مسیرهای ارتباطی اهمیت ویژه‌ای دارند. مسیرهای ارتباطی در داخل بافت‌های شهری برای فراهم‌کردن امکان عبورومرور در شهرها ایجاد شده‌اند. این مسیرها در مجاورت و در ارتباط با بافت‌های شهری شکل‌گرفته‌اند و در این بین بزرگراه‌ها، به‌عنوان گونه‌ای از…

  فایل
  دانلود
 • ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  ارزیابی نوسازی‌های انجام‌شده با تأکید بر شاخص‌های کیفیت زندگی شهری و ارائۀ راهکارهایی برای بهبود آن‌ها فرسودگی در پهنۀ وسیعی از تهران یکی از معضلات جدی تلقی می‌شود که تبعات گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و... دارد. بنابراین، برای ارتقای کیفیت زندگی، طرح‌های بهسازی و نوسازی در این بافت‌ها پیشنهاد شده است؛ اما نامشخص‌بودن میزان موفقیت اجتماعی و اقتصادي این طرح‌ها، ضرورت ارزیابی طرح‌هاي نوسازي و بهسازي را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. در این راستا این پژوهش، به ارزیابی میزان موفقیت طرح نوسازي و بهسازي محلۀ خوب‌بخت پرداخته است. نتایج حاصل از مطالعات نظری نشان می‌دهد، چهار بعد ارتباطی، اقتصادی و اجتماعی،…

  فایل
  دانلود
 • تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  تبیین فضایی تغییرات محله‌ای در کلان‌شهر تهران الگوهای تغییرات محله‌ای، برایند رابطۀ درهم‌تنیدۀ بین دو عرصۀ نسبتاً متفاوت ساختار اجتماعی ـ اقتصادی (نیروها و مکانیسم‌ها) و ساختار فضایی (زمینۀ تجربی، تاریخی ـ جغرافیایی) است. کشف این رابطۀ مشروط، فهم بهتر فرایند و سازوکار شکل‌گیری محله‌ها و پیامدها و تفاوت‌های فضایی ناشی از آن را امکان‌پذیر می‌کند. این رساله از ابتدا مبتنی بر این ایده شکل گرفت که «تغییرات محله‌ای نه در خلأ، بلکه در متن شرایط محیطی رخ می‌دهد و تنها حاصل یک ضرورت ساختاری غیرقابل‌اجتناب و غیرقابل‌تغییر نیست و فرایندهای آن از یک الگوی خطی تبعیت نمی‌کند». با عنایت…

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان زنجان
  نقشه جی ای اس استان زنجان
  نوشته شده توسط مرجان جعفری | فروردین ۱۷, ۱۳۹۷

  دانلود نقشه جی ای اس استان زنجان- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان یزد
  نقشه جی ای اس استان یزد
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان یزد- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان تهران
  نقشه جی ای اس استان تهران
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان تهران- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود
 • نقشه جی ای اس استان قم
  نقشه جی ای اس استان قم
  نوشته شده توسط مرجان جعفری |

  دانلود نقشه جی ای اس استان قم- دانلود مستقیم

  فایل
  دانلود